Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Міністерство охорони здоров’я на чолі зі Степановим зараз більш готові до другої хвилі – експерт

Виходячи з умов, які були на початку епідемії, МОЗ під керівництвом Максима Степанова досягло значного прогресу у підготовці до другої хвилі карантину. Про це заявив політичний експерт Олексій Якубін.

– Якщо подивитися з весни на зараз, то в нас, зважаючи на ті умови, в яких ми знаходились, відбувся шалений прогрес. Зараз у нас на добу робиться близько 20 тисяч тестів, а до 15 вересня у МОЗ хочуть довести до 30 тисяч тестів на добу. Погодьтесь, це колосальний рівень. Тим паче, що ми маємо розуміти, з чого ми починали, – зазначив експерт.

Він також наголосив, що в медичній галузі є великий дефіцит епідеміологів, адже за останні 5 років система підготовки цих спеціалістів в Україні була майже повністю зруйнована.

– У нас на 50% не вистачає епідеміологів і вже зараз потрібно думати де знаходити фінансування для того, щоб цих людей нарешті почали готувати. Більш того, якщо говорити про різні сценарії з COVID-19, то у МОЗ є в тому числі інструмент адаптивного карантину, але паралельно з цим підготовлені до другої хвилі близько 10 тисяч ліжок по всій країні, – підкреслив Якубін.

За його словами, у медичній системі все ще існує пул проблем, які потребують вирішення. Одна з них – це низькі зарплати, які отримують працівники медичної галузі в Україні.

– Ми входимо в ситуацію другої хвилі більш підготовленими, у порівнянні з тим, що було. Так, проблеми є. Наприклад, щодо підвищення зарплат медиків. Зараз навіть на профільному комітеті одна з обговорюваних тем – це збільшення зарплат. Тому що з цим справді є проблеми, коли медики отримують значно менше, ніж вони мали б отримувати, – підсумував експерт.

Нещодавно Факти ICTV писали про те, що МОЗ змінив правила виходу із самоізоляції.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-09-03 16:31:30