Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Мінімум 3 тис. грн: скільки коштує зібрати дитину до школи


Мінімум 3 тис. грн: скільки коштує зібрати дитину до школи

Цьогоріч в Україні батьки школярів купують товарів до школи вдвічі менше, а подекуди й утричі. Таку тенденцію помітили продавці одягу та канцелярії. Скільки коштує зібрати дитину до школи та чому українці не штурмують магазини, з’ясовували Факти ICTV.

Не поспішають скуплятися, перш за все, через пандемію коронавірусу та можливість запровадження дистанційного навчання.

– Я передивилася, що залишилося з минулого року. 1 вересня підемо у вишиванці, бо вона є, а далі побачимо. Грандіозних покупок не будемо робити, – говорить мама школяра Анна.

Першачка на свято цьогоріч можна вдягти за 1 тис. грн. Ще за 1 тис. грн можна взути. Одяг на щодень теж коштуватиме до 1 тис. грн.

Немає ажіотажу й у магазинах канцелярії.

– Багато покупців кажуть, що портфелі є з минулого року. Можуть купити зошитів, але не дуже багато. Якщо раніше купували пачками, то зараз беруть максимум по десять штук, – каже продавець магазину канцелярії Олена.

Портфель нині коштує в середньому 500 грн. Однак є і за 300 чи 1,5 тис. грн. Вартість залежить від міцності та наявності ортопедичної спинки. Пенали можна придбати за 80-300 грн.

В інтернеті, навпаки, попит на школярське приладдя зріс у порівнянні з минулим роком.

– Цьогоріч бачимо стрімке зростання і на рюкзаки, і на канцелярію. У липні українці придбали на 90% більше товарів ніж за цей період торік. Усе більше людей купує саме через інтернет, – констатує бренд-менеджер Rozetka.ua Андрій Ковалевський.

Купують і ноутбуки, які можуть знадобитися для дистанційного навчання.

Загалом маркетологи підрахували, що зібрати першачка до школи можна мінімум за 3 тис. грн.

Суттєво економлять ті, хто перевівся на дистанційну освіту. Їм вдається зекономити на одязі, дорозі, приладді й харчуванні.

– 2 800 грн – це гарантована економія щомісяця. Потрібні тільки зошити й альбоми для образотворчого мистецтва. Про портфелі вже забули давно. Зараз інша проблема – за комп’ютером вчимо сидіти, – пояснює батько школярки Артур Кочарян.

Поки ж відомо, що навчальний рік почнеться у вересня в звичному режимі.

У якому форматі школярі здобуватимуть освіту протягом 2021-2022 років, залежатиме від показників захворюваності на Covid-19.

Фото: Depositphotos

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-26 11:12:05