Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Мінералізовані смуги захищають ліси на Чернігівщині від пожежі

Мінералізовані смуги захищають ліси на Чернігівщині від пожежі

У пожежонебезпечний період, як, зокрема, нині, вогонь створює найбільшу загрозу для лісу. Для боротьби з пожежами лісівники використовують комплекс заходів. Запобігти поширенню нищівного вогню в лісі допомагають мінералізовані смуги. Їх штучно створюють шляхом очищення від горючих матеріалів окремої ділянки території, що межує з лісовим масивом. Ширина смуги повинна бути удвічі більшою за можливу висоту полум’я низової пожежі.

«Для протидії пожежам у ДП «Чернігівський лісгосп» заплановані річні обсяги створення мінералізованих смуг протяжністю 700 км, а також здійснення догляду за 1400 км вже наявних. Минулого року по підприємству облаштовано 863 км, відповідно, здійснено догляд за 1540 км уже наявних мінералізованих смуг.

Для їх створення лісівники використовують механізований спосіб: на відведеній ділянці проводять оранку ґрунту, при цьому мінеральний шар ґрунту оголюється. Трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, під час оранки присипаються землею. В процесі загоряння зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву. Окрема увага приділяється захисту від пожеж молодих насаджень, які обов’язково захищають мінеральними смугами», – повідомляє ДП «Чернігівський лісгосп».

Такі комплексні заходи допомагають працівникам державної лісової охорони не допускати поширення вогняної стихії на великі території лісових масивів, а інколи й уберегти ліс від пожеж.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

14.04.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова