Україна і світ

Меркель звинуватила Росію у розторгненні ДРСМД

Адже розторгнення договору між США і Росією призведе до похитування системи обмеження зброї у всьому світі

Джерело: 112.ua

Меркель звинуватила Росію у розторгненні ДРСМД

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель звинуватила російську сторону у порушенні умов Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), що послужило розторгненню договору.  Про це заявила Меркель на прес-конференції з президентом Литви Гітанасом Науседой, передає прес-служба Федерального уряду.

Меркель зазначила, що розторгнення ДРСМД призвело до підриву обмежень озброєння по всьому світу, в тому числі і в Європі. Тож Меркель заявила, що найближчим часом Німеччина зі своїми партнерами вирішить питання щодо нових обмежень озброєння, і підкреслила, що НАТО зійдуться на спільних діях у відповідь на цю ситуацію.

“Німеччина – частина НАТО, тому і поводитиме себе як партнер по НАТО”, – заявила канцлер.

При обговоренні питання оборони Литви, Меркель не відповіла, чи готова Німеччина у випадку конфлікту захищати свободу Литви, а на питання можливого посилення воєнної присутності у Литві за допомогою повітряних засобів, Меркель відповіла, що це питання вирішується в рамках програми НАТО по моніторингу повітряного простору країн Балтії.

Також у ході конференції зазначалося, що Литва – це одна з небагатьох країн НАТО, яка дотримує положення щодо витрат 2% ВВП на оборону, в той час, як Німеччина наприклад, не вбачає потреби у таких витратах. Президент Литви пояснив, що Литва і Польша пережили російську окупацію, мали багаторічний неприємний досвід взаємодії з Росією, тому прикладають великих зусиль, щоб була можливість витрати на озброєння 2% ВВП.

Новини за темою: США поклали відповідальність на РФ через розірвання ядерного договору

Меркель заявила, що у Німеччини є план збільшити витрати на озброєння до 2024 року на 1,5%.  Також канцлер згадала інформацію від президента США Дональда Трампа про те, що він переведе американські війська в Німеччині у Польшу, якщо Берлін не збільшить витрати на озброєння. А, за словами, Меркель, німецькі бази слугують гарним місцем для американського війська.

Нагадаємо, що США призупинили виконання своїх зобов’язань в рамках договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) з 2 лютого. Держсекретар Майкл Помпео звинуватив Росію в істотному порушенні угоди. В цей самий день президент РФ Володимир Путін під час зустрічі з главами МЗС і Міністерства оборони оголосив про вихід Росії з цього ракетного договору. Путін зазначив, що дії РФ є дзеркальними по відношенню до дій США.

Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності був підписаний в 1987 році генеральним секретарем ЦК КПРС Михайлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом. Угода забороняє сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 до 5500 км, а також їхнє випробування і розгортання. 

Новини за темою: Вихід Росії з договору РСМД: У МЗС України заявили про намір активізувати діалог з НАТО

Джерело: www.112.ua