Україна і світ

Меркель засумнівалася у здатності Єврокомісії блокувати будівництво “Північного потоку-2”

Меркель засумнівалася у здатності Єврокомісії блокувати будівництво "Північного потоку-2"

На думку німецької канцлерки Ангели Меркель, Європейська комісія вже не зможе блокувати будівництво газопроводу “Північний потік-2”. Вона наголосила, що проект практично повністю затверджений.

Глава німецького уряду визнала, що нова газова директива містить можливість опротестувати здійснення проекту газопроводу. Однак вона впевнена, що ця норма не зможе стати підставою для його зупинки, повідомило видання DW.

Водночас ключовим моментом при будівництві другого газопроводу по дну Балтійського моря, на думку Меркель, є українське питання.

Україна повинна залишатися транзитною країною, не зважаючи на “Північний потік”,
– наголосила канцлерка.

Вона пообіцяла обговорити це питання з Володимиром Зеленським після його вступу на посаду українського президента.

Той факт, що проти “Північного потоку-2” виступає основний кандидат на пост глави Єврокомісії від правоцентристської Європейської народної партії Манфред Вебер, Меркель пояснила його повагою до позиції східноєвропейських країн, які висловлюють побоювання у зв’язку з проектом.

Головний кандидат європейських консерваторів на виборах до Європарламенту Манфред Вебер неодноразово висловлювався проти будівництва газопроводу. У випадку, якщо йому вдасться очолити Єврокомісію, він пообіцяв зробити все можливе, щоб заблокувати проект. Вебер вважає, що “Північний потік-2” суперечить інтересам Євросоюзу, тому що підсилить залежність ЄС від російської сировини.

Джерело Телеканал новини «24»
16.05.2019