Україна і світ

Меркель не бачить своєї провини у тому, що Росія напала на Україну

Будівельні матеріали м.Ніжин

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель під час першого інтерв’ю з моменту відставки заявила, що не звинувачує себе в тому, що Росія розпочала повномасштабну війну проти України.

Про це розповіла Ангела Меркель в інтерв’ю Spiegel.

Відповідаючи на питання, чи могла вона зробити більше для відвернення війни в Україні, Меркель сказала: “Я себе не звинувачую. Не було можливо створити архітектуру безпеки, яка б могла цьому запобігти”.

– Чи можна було зробити більше, щоб запобігти такій трагедії – я вже вважаю, що ця ситуація є значною трагедією, – чи можна було їй запобігти? І саме тому ви себе питаєте це, і, звісно, я собі й досі ставлю це питання, – сказала вона.

Водночас ексканцлерка відхилила звинувачення посла України в Німеччині Андрія Мельника в тому, що вона проводила політику пацифікації щодо Росії.

– Я так не думаю. Дипломатія, якщо вона зазнає невдачі, не є хибною, – зазначила Меркель і додала, що без Мінських домовленостей, на її думку, ситуація в Україні була б ще більш критичною.

Те саме, наголосила колишня канцлерка Німеччини, стосується і її рішення не підтримати надання Україні плану дій щодо членства в НАТО у 2008 році.

– Я не вважаю, що маю визнати свою неправоту, і вибачатися за це не буду, – сказала Меркель.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 105-ту добу.

За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні.

Більше інформації про війну в Україні – новини онлайн читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-08 10:37:01

Магазин Автозапчастин м.Ніжин