Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Менський краєзнавчий музей поповнився чотирма унікальними експонатами

Менський краєзнавчий музей поповнився чотирма унікальними експонатами

Нещодавно фонд Менського краєзнавчого музею імені Володимира Покотила поповнився чотирма унікальними експонатами. На території Куковичів місцевий житель знайшов та передав до музею старовинні жіночі прикраси-обереги.

Це так звані лунниці (за формою нагадують місяць із ріжками). Чотири вироби виготовлені з бронзи, три з них мають сліди емалі.

«Ці експонати належать до так званої київської археологічної культури, що існувала у кінці другого століття і до другої половини п’ятого століття нашої ери. Розміщувалася вона на території північно-східної України та суміжних регіонів. Її пов’язують з черняхівською культурою. Більшість істориків називає київську культуру прабатьківщиною ранньоісторичних слов’ян», – розповів директор музею Віталій Крутий.

Директор розповідає, що історія слов’янського оберегу-лунниці бере свій початок задовго до нашої ери. За науковими дослідженнями і результатами археологічних розкопок, оберег з’явився ще за часів бронзового періоду. Батьківщиною талісмана вважається Древній Єгипет. Потім він поширився у європейських і азійських країнах, згодом завоював широку популярність у слов’янських народів.

Менський краєзнавчий музей поповнився чотирма унікальними експонатами

За повір’ями, лунниці допомагали у разі гінекологічних хвороб, сприяли легкому перебігу пологів, їх часто носили жінки, що страждали безпліддям. За часів Русі при народженні дівчинки батьки дарували саме лунницю. З цього часу дівчинка отримувала потужного покровителя в особі богині Мари. Лунниці підвішували як прикраси до скронь, носили як сережки чи на поясі.

Джерело — Susidy.city

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
24.12.2020