Україна і світ

Менше половини українців задоволені своєю роботою, – дослідження

Небезпечно в Україні себе відчувають 72% громадян, а незадоволені правовою системою – 62%

Джерело: 112.ua

Менше половини українців задоволені своєю роботою, – дослідження

В Україні 44% громадян задоволені своєю роботою, проте 51% вважають свій рівень доходів недостатнім – такими є результати щорічного дослідження Європейської бізнес асоціації (ЕБА) під назвою “Барометр щастя”. Про це повідомляє прес-центр ЕБА.

Метою опитування було з’ясувати причини, які змушують українців виїжджати за кордон працювати та знайти шляхи вирішення цієї проблеми.

Європейська бізнес асоціація провела опитування серед 1118 Інтернет користувачів, з яких 80% – мешканці столиці, і більшу половину становлять офісні працівники.

Опитування відбувалося за такими критеріями: рівень доходів, поточна робота, система хорони здоров’я, система освіти, соціальне життя та дозвілля, безпека, дотримання прав, екологія і загальний досвід життя.

Загальний індекс “Барометру щастя” в українців склав 2,61 із 5 можливих. Повідомляється,, що це на 0,14% більше, ніж у минулому році.

Оцінки критерію “рівень доходів” розділився на 2 табори, проте більша частина опитуваних – 51% – все ж таки незадоволені своїм рівнем доходу. Лише 44% респондентів задоволені своєю поточною роботою.

Станом система охорони здоров’я задоволені 42% опитуваних, високий рівень освіти в Україні зазначили 52%.

Найнижчі бали отримали критерії стану безпеки в Україні – 72% респондентів не відчувають себе безпечно, і 62% негативно ставляться до правової системи.

Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко прокоментувала результати: “Асоціація вже вдруге проводить власне дослідження рівня щастя українців, і вдруге результат Індексу опиняється у негативній площині. Наші дані підтверджуються і світовими звітами, так, згідно з World Happiness Report, Україна займає 133 місце зі 156 країн, а отже, входить в тридцятку найнещасливіших країн світу. Це потужні сигнали того, що країна потребує комплексних структурних змін та реформ”.

З 2014 року в Україні стала відчутною гостра проблема трудової міграції: за статистикою Державної служби статистики України 1,3 млн українців зі Сходу мігрували до інших країн у пошуках безпеки і роботи. СЕО та власник групи компаній “Укрлендфармінг” Олег Бахматюк заначив, що аграрний сектор наразі потерпає від кризи технічних працівників – водіїв, комбайнерів, механізаторів, агрономів.

За словами Анни Дерев’янко в Україні перш за все необхідно сформувати безпечні умови для життя і роботи громадян. Необхідно підвищити розміри мінімальної заробітної плати, покращити ефективність роботи поліції, армії, правового середовища в цілому, реформувати охорону праці і застосувати заходи з покращення екологічної ситуації в країні. Зі сторони приватного бізнесу, важливо переходити на “білу” зарплатню, забезпечувати соціальні гарантії працівникам і безпеку праці, сприяти розвитку та навчанню працівників.

Новини за темою: Трудова міграція українців: Скільки людей покидає країну

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua