Україна і світ

Мей пообіцяла назвати дату своєї відставки після голосування за Brexit

Високопоставлені члени комітету провели зустріч з Мей на тлі зростаючого тиску

Джерело: 112.ua

Мей пообіцяла назвати дату своєї відставки після голосування за Brexit

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей пообіцяла узгодити графік виборів нового лідера в найближчі тижні. Про це повідомляє Independent.

“Прем’єр-міністр сповнена рішучості забезпечити наш вихід з Європейського Союзу і присвячує свої зусилля забезпеченню другого читання угоди на тижні, що починається 3 червня 2019 року, затвердження цієї угоди і виходу Сполученого Королівства з Європейського Союзу влітку” – заявив голова консервативного комітету Британії Грем Бреді.

Сьогодні високопоставлені члени комітету провели зустріч з Мей на тлі зростаючого тиску на неї з приводу дати оголошення відставки. Голова комітету Грем Бреді повідомив, що він знову зустрінеться з Мей в червні, щоб “погодити графік виборів нового лідера” після голосування за угоду про Brexit. 

Новини за темою: Уряд Британії планує затвердити угоду про Brexit до липня

Нагадаємо, в кінці березня Тереза Мей заявила, що подасть у відставку з поста прем’єр-міністра, якщо британський парламент схвалить угоду про Brexit. До цього вона вже тричі намагалася провести через парламент угоду про Brexit, однак безуспішно. Наступна спроба затвердити угода відбудеться на початку червня.

Вихід Великобританії з ЄС було призначено на 29 березня 2019 року. Його визначив референдум у червні 2016 року, на якому 51,89% британців підтримали вихід країни зі складу ЄС, щоб повернути собі контроль над своїми засобами, законами, кордонами і внутрішнім ринком.

Новини за темою: Партія ініціатора Brexit лідирує в опитуваннях перед виборами до Європарламенту

12 березня, Палата громад не підтримала оновлену версію угоди. 14 березня, Палата громад парламенту Великобританії не схвалила повторний референдум з питання про вихід країни з ЄС.

20 березня прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей написала президенту Європейської ради Дональду Туску лист з проханням про затримку Brexit до 30 червня 2019 року.

Учасники саміту ЄС заявили про готовність затвердити перенесення терміну виходу Великобританії з Євросоюзу з 29 березня на 22 травня.

Джерело: www.112.ua