Україна і світ

Медведчук: Законопроект про держбюджет не можна назвати соціально орієнтованим

Джерело: 112.ua

Законопроект про держбюджет не можна назвати соціально орієнтованим. Таку думку під час спілкування з журналістами в кулуарах Верховної Ради висловив голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат Віктор Медведчук.

Політик зазначив, що бюджет завтра уряд буде представляти, але вже сьогодні, ознайомившись з головними цифрами і структурою, його не можна назвати соціально орієнтованим. І він, за словами політика, не має нічого спільного з передвиборчими обіцянками ні президента України Володимира Зеленського, ні пропрезидентської партії “Слуга народу”.

“Ба більше, я думаю, що цей бюджет, якщо він буде прийнятий у тому вигляді, в якому він подається у ВР, це буде холодний душ для шанувальників команди, яка сьогодні знаходиться при владі, тому що там немає ні фундаменту для зростання економіки, там немає виконання соціальних програм”, – зазначив Медведчук.

Він навів приклад незначного збільшення мінімальної пенсії (на 91 грн) та прожиткового мінімуму (на 71 грн), а водночас загальний фонд субсидій зменшується з 55 млрд грн до 47 млрд грн.

“Хоча є збільшення, збільшення фінансування галузі освіти та медицини, але це все більше з урахуванням інфляції, яка мала місце в 2019 році, в поточному році. Тому говорити про соціальну орієнтованість та про ті завдання, та про ті проекти, які лунали щодо дій влади в наступному, 2020 році, поки не доводиться”, – констатував політик.

Нагадаємо, проект бюджету на 2020 рік № 2000 внесли до Верховної Ради 15 вересня. Проект держбюджету на 2020 рік передбачає збільшення мінімальної зарплати до 4 723 гривень.

Як повідомлялося раніше, міністр фінансів Оксана Маркарова 20 вересня представить проект бюджету в парламенті.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close