Україна і світ

Медведчук: Україна купує 30% вугілля в США. А кому це вигідно?

Медведчук: Україна купує 30% вугілля в США. А кому це вигідно?

Україна імпортує 30% вугілля із США, незважаючи на дороге транспортування. Це підкреслює вигоду країни-виробника, в тому числі в тому, щоб Україна стала країною – споживачем вугілля. Про це український політик, голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук розповів у картині Олівера Стоуна “Нерозказана історія України” (Revealing Ukraine).

Джерело: 112.ua

“Пенсильванське вугілля. Воно дорожче російського у багато разів, і дорожче за вугілля з ПАР. А можете уявити різницю в логістиці транспортування: Україна і Росія, і Україна і США, і Україна і ПАР? При цьому ми сьогодні купуємо в Росії 63% імпорту вугілля і вже 30% всього імпортного вугілля закуповуємо в США. Хіба це не результат того, що ви питаєте? Хіба це не результат того, кому це вигідно, хто це робить? Ось ті й роблять, кому вигідна реалізація цієї продукції в Україні. Для того щоб не було вітчизняного виробництва, для того щоб країна з виробника перетворювалася на країну – набувача і покупця, ось у чому інтерес”, – розповів Медведчук.

Робота “Нерозказана історія України” (Revealing Ukraine) отримала Гран-прі фестивалю Taormina Film Fest у Таорміні. Режисером виступив оскароносний Олівер Стоун. Під час створення картини він узяв інтерв’ю у президента РФ Володимира Путіна, українського політика, голови політради “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука, різних експертів і аналітиків.

Джерело: www.112.ua