Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Медики Львова борються за життя 48-річного чоловіка з раком високого ступеня злоякісності

Фахівці Онкологічного центру лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова роблять усе можливе, щоб спробувати врятувати 48-річного пацієнта з раком високого ступеня злоякісності.

За словами медиків, шансів на його порятунок – мало. Перший курс хіміопроменевої терапії дещо полегшив стан надважкого хворого. Та ні він сам, ні його дружина, ні лікарі не мають наміру здаватися.

Як усе почалося

– Пацієнт – 48-річний Тарас Карпа з міста Стрий Львівської області. Влітку минулого року його дружина Іванна, з якою вони вже чверть століття у шлюбі, помітила зміни в поведінці та настрої чоловіка, – розповідають медики.

За їхніми словами, у пацієнта з’явилися сонливість і апатія. Дружина вмовила його звернутися по допомогу до психотерапевта. Той призначив Тарасу транквілізатори. Проте взимку замість покращення, почалося погіршення.

– Одного разу я помітила, що він почав сутулитися, як старий дідусь. Був не з усіма, а десь далеко. Потім змінилася хода – сповільнилася. Почали тремтіти руки. Я його записала до невропатолога, але Тарас не доїхав. Дорогою до автомобіля він упав, – згадує Іванна.

Новоутворення неоперабельне

У місцевій лікарні чоловікові діагностували пухлину в головному мозку і направили до Львова. До лікарні Святого Пантелеймона Тарас потрапив уже в лежачому та непритомному стані.

– Наші фахівці зробили МРТ із контрастом. Побачили, що новоутворення неоперабельне – залягло занадто глибоко і видалити його неможливо, – пишуть медики.

За словами медиків, для того, щоб дізнатися, чи можна допомогти пацієнтові іншими методами, потрібно точно зрозуміти, що це за пухлина. Визначити це можливо тільки за допомогою біопсії – операції, під час якої лікарі беруть частинку новоутворення для дослідження.

Зазначається, що у випадку Тараса таке втручання – небезпечне. Але його дружина вирішила ризикнути.

Одна з найагресивніших пухлин

Біопсія, за словами лікарів, пройшла успішно і завдяки їй вдалося з’ясувати, що у пацієнта гліобластома – одна з найагресивніших пухлин. З цим діагнозом Тарас почав лікування в Онкологічному центрі. Йому призначили хімію та променеву терапію.

– Випадок складний. Шансів на можливе покращення – мало. Однак, на подив лікарів, уже незабаром стан чоловіка відчутно покращився: він знову почав володіти і своїм розумом, і тілом, – ідеться в повідомленні співробітників клініки.

Боротьба, гідна захоплення

Сам Тарас зізнається, що дуже хотів підвестися і йти самостійно, хоча і медики, і рідні побоювалися за наслідки. Але йому це вдалося.

Як розповіла завідувачка Центру Вікторія Лисак, пацієнт пройшов уже 33 опромінення. Хоча зробити це радіаційним онкологам було дуже непросто. Адже злоякісна пухлина розташована недалеко від критичних структур головного мозку, що значно ускладнює процес опромінення.

– У липні ми продовжимо лікування. Наш пацієнт бореться, незважаючи на останню стадію онкозахворювання, і це варте захоплення, – каже Вікторія Лисак.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-05 12:09:34