Україна і світ

Медійники Єдиного марафону: Дуже хочеться оголосити в ефірі про нашу перемогу

Будівельні матеріали м.Ніжин

6 червня, в День журналіста, відбувся онлайн-форум на тему Інформаційні війни та інформаційні операції, організований Глобальним договором ООН в Україні. Перша панель форуму об’єднала представників та представниць українських медіагруп та каналів, що вже більше 100 днів протидіють російській дезінформації в марафоні Єдині новини.

– Вітаю наших партнерів, марафон Єдині новини з Днем журналіста. Те, що ви робите кожного дня, – дуже важливо. Необхідно доносити правду не з чуток, а з первинних джерел. Ризикуючи життям, ви таки її здобуваєте. Ми слідкуємо за вашою роботою, робимо висновки і приймаємо рішення, базуючись на фактах, – зазначила у вступному слові Тетяна Сахарук, генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні.

Під час дискусійної панелі Боротьба з дезінформацією та інформаційна безпека країни представники українських медіагруп та каналів, медійники говорили про поточні виклики протидії російським фейкам, поділилися практикою роботи на інформаційному фронті в умовах війни, досвідом нового інформаційного мовлення та експертними думками щодо протидії російській пропаганді у світі.

Олена Фроляк, шеф-редакторка та ведуча Факти ICTV під час виступу зазначила, що всі недооцінили роль російської пропаганди:

– Я вважаю, що недооцінили роль пропаганди навіть її апологети – ті, хто її наполегливо розробляв, і ті, хто її творив. Тому що ті звірства, рівень ненависті, що ми бачили на Київщині – це в тому числі результат цього довжелезного промивання мізків росіян. Усі думають, що це почалося у 2014, але це почалося набагато раніше. У мене таке враження, що навіть у Кремлі не сподівалися, що буде такий результат.

Олена Фроляк вважає, що для ефективної протидії російській пропаганді Україна має розвивати іномовлення, займатися контрпропагандою і надавати якісну освіту журналістам.

Контрпропаганда важлива. На нашому телеканалі ICTV виходять такі програми – Антизомбі та Гражданская оборона. Але ми розуміємо, скільки ще зусиль необхідно докладати, з урахуванням того, які бюджети вливаються в російську пропаганду.

– Варто завжди говорити правду. Правда – великий борець з пропагандою. Я вважаю, що Freeдом – дуже важливий проєкт, розрахований на російськомовну аудиторію.

Можливо, ми почали трошки запізно його робити, але важливо, що робимо зараз. Третє – має бути велика увага до підготовки журналістів. Ті, хто працюють в медіа, мають бути винятково освічені, професійні люди зі знанням іноземної мови, – сказала ведуча.

Наталя Островська, ведуча телеканалу 1+1 зазначила, що російська пропаганда також є зброєю, і дуже важливо оцінювати всі ризики її поширення не лише в Україні, а й за кордоном:

– Аспект, який дуже важливий останнім часом – це поширення проросійських наративів у деяких європейських і американських медіа. Особливо останні два тижні. Які меседжі ми чуємо?

Про те, що Україна не має гнатися за ілюзорною перемогою, про те, що начебто Україна повинна поступитися частиною своєї території. Ми бачимо стратегію Росії: вони сподіваються, що світ втомиться від війни й ці проросійські меседжі, наративи почнуть діяти. Але це те саме, що у ґвалтівника шукати людські риси. Я вважаю, що нам важливо подавати перевірені новини, не гнатися за оперативністю. І як один із методів боротьби з пропагандою – перекладати та поширювати новини Єдиного марафону на закордонну аудиторію.

Ведуча телеканалу Україна 24, керівниця відділу по роботі з бізнесом Олена Цинтила під час виступу зауважила, що всі українські журналісти, які об’єдналися в Єдині новини, зараз цілодобово працюють об’єднаним фронтом – відбивають інформаційні атаки Росії, розповідають правду та об’єднують українське суспільство:

– Ми отримали ту ситуацію, коли в певний момент, на початку війни, люди чули одні й ті самі голоси, бо вони постійно дивилися наші новини. Звісно, що ми не таким шляхом хотіли отримати більше переглядів. Але для багатьох людей ми стали, без перебільшення, часто єдиним способом отримати інформацію. Це дуже круто, коли ти в будь-який час можеш включити марафон Єдині новини і дізнатися, що коїться в країні.

Також дуже крутим рішенням було запустити трансляцію телебачення на радіо, а також у застосунку Дія. Бо люди з окупованих територій і військові дивляться нас саме там.

Що стосується об’єднання в марафон. Для мене зараз головне – не де ти працюєш, а як ти працюєш.

– Не час ділити аудиторію, бо тепер неважливо, хто в кадрі, люди приходять до нас за інформацією. І те, що сьогодні роблю я і мої колеги – це інформаційна дорога життя, – сказала Олена Цинтила під час виступу.

Олексій Фадєєв, ведучий телеканалу Інтер розповів про те, як телеканал перелаштував свою роботу під час війни: Наша діяльність звільнилася від усієї мішури. У нас немає часу на якісь деталі, є час тільки на найголовніше.

– По-перше, ми відвели, як і всі канали, під новини 20 хвилин, а більшість часу віддали на емоційні сюжети. Ми вважаємо, що це правильно, тому що людям треба показувати емоції інших людей. Таким чином наші глядачі зрозуміють самі себе. По-друге, вперше на українському телебаченні ми відчули, що мовимо на світ і для світу. І це накладає на нас і обов’язок, і певну місію.

Він, погодившись із колегами, додав, що дуже важливо звертати увагу на іномовлення – не лише у воєнний час, а й у мирний також, тому що сьогодні кожен український журналіст протидіє надзвичайно потужній російській пропаганді.

Наталія Яструбенко, шеф-редакторка телеканалу Рада вказала на головні виклики в роботі журналістів марафону сьогодні:

– Найголовніше, що ми маємо зараз зробити, це не втратити інтерес глядача. Тому що люди втомилися від війни. Треба весь час глядачеві, окрім традиційних новин, пропонувати якісь інші форми.

Друга загроза, яку я бачу – нашому марафону доводиться конкурувати з Telegam-каналами, які часто набагато оперативніше публікують і інформацію, і відео. А ми, телебачення, мусимо чекати, перевірити, звірити картинку і так далі. Але це ціна достовірності та безпекових правил.

Наталя Островська з 1+1 додала, що також сьогодні є нагальна потреба у залученні фахових військових експертів (як українських, так і закордонних), які дійсно розуміються на темі.

Олена Фроляк, також подякувала всім журналістам, що висвітлюють війну з гарячих точок: З перших днів війни журналісти Starlight Media приходили та говорили, що хочуть їхати на передову висвітлювати війну, так само як люди йшли в тероборону за зброєю, щоб воювати.

– І жодного разу ті журналісти, які їздять на передову, не відмовилися від своєї роботи. Вони включаються, спілкуються з хлопцями з передової, героїчно роблять сюжети. Сьогодні їм і всім українським журналістам величезна подяка. Бо кожен українець і весь світ мають бачити, що Росія коїть в нашій Україні.

Представники медіагруп під час дискусії зійшлися на думці, що марафон Єдині новини став безпрецедентною практикою єднання не тільки медіаспільноти, а й нації. Всі спікери поділились бажанням, щоб саме на їх ефір прийшлося оголошення перемоги. Але додали, що радо поступляться цією можливістю колегам – адже саме факт цієї перемоги і є головним стимулом мовників до об’єднання.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-08 21:39:49

Магазин Автозапчастин м.Ніжин