Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Маємо справу з терористами, тому шлях до миру буде довгий: Зеленський про Саміт

Україна має справу з російськими терористами, тому шлях до миру буде довгий, адже маємо спиратися на міжнародне право.

Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю італійському телеканалу Sky TG24.

За словами Зеленського, 101 країна світу зареєструвалася для участі у Саміті миру, який сьогодні стартує у Швейцарії. На конференції будуть представлені усі континенти.

Зараз дивляться

На саміті пропонують до розгляду поки три пункти, бо це лише початок.

– Шлях до миру – довгий, тому що ми маємо справу з терористами і повинні йти найбільш правильним шляхом, базуючись на Статуті ООН та міжнародному праві. Дуже важливо, щоб у нас був один базис. І ми так ідемо, не порушуючи закону, не порушуючи права людей, – зауважив Зеленський.

Три пункти для Саміту миру

Перше – це продовольча безпека. Коли Путін заблокував Чорне море, це призвело до великих проблем у країнах Азії та Африки, та навіть в багатьох країнах Європи.

Друге – це ядерна безпека. Зеленський нагадав, що Росія захопила найбільшу атомну електростанцію в Європі – Запорізьку АЕС.

– Тут навіть не йдеться про те, що це викликало значний дефіцит електроенергії для України та країн Європи, які також могли з нею отримувати електрику, дешеву електрику. А російські війська захопили шість блоків ЗАЕС. І всі в світі розуміють, що це шість Чорнобилів…Вона замінована, там озброєні люди. Це визнають всі партнери, – заявив президент.

Він зауважує, що ЗАЕС контролюють лише росіяни й там немає нагляду МАГАТЕ. Саме тому це питання безпеки не лише України, а й усієї Європи та світу.

За словами Володимира Зеленського, станцію необхідно розблокувати. Вона має бути під контролем України та стати безпечною для усього світу.

Третє питання – повернення наших полонених та депортованих додому. Президент зауважив, що росіяни вкрали з окупованих територій і вивезли до РФ 20 тис. дітей.

– Він (Путін, – Ред.) говорить про мир, але вкрав 20 000 дітей. Що він собі думає?! Він думає, що ми йому пробачимо 20 тисяч дітей і тисячі смертей? Йому так здається, що йому це пробачать. Ніхто цього не забуде. Але все має відбуватися за законом, – заявив Зеленський.

Президент наголосив, що українці – це мирна нація, яка хоче просто жити, займатися своєю економікою, своїм господарством.

Зеленський про вимогу Путіна зняти санкції

Володимир Зеленський називає неадекватною вимогу російського диктатора Путіна зняти світові санкції з РФ.

– Як він може вимагати зняття санкцій? Знов неадекватність людини. Невже він забув, що санкції весь світ запровадив за те, що він (Путін) окупував наші території і вбивав людей? Якщо світ ввів економічні санкції за те, що ти почав війну, то ти маєш вийти з території, щоб з тебе зняли санкції, – зауважив президент України.

Солідарність країн на Саміті миру

Зеленський очікує, що на Саміті миру за вищезазначеними трьома пунктами буде солідарна підтримка всіх країн. А після обговорення Україна разом із партнерами перейде на предметно-технічне розв’язання кожного питання.

А на прийдешніх самітах Україна перейде до наступних важливих питань, наприклад: відповідальність Росії за війну, гуманітарне розмінування земель тощо.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-15 13:26:56