Україна і світ

“Матерям-героїням” пропонують виплачувати по 21 тис грн допомоги і дозволити виходити на пенсію з 50 років

Передбачає 50% знижки плати за житло та компослуги, а також відшкодування 50% вартості палива для осіб, які проживають в будинках без центрального опалення
Група народних депутатів пропонує виплачувати “Матерям-героїням” винагороду в сумі 21 тис грн і дозволити їм виходити на пенсію з 50 років або при стажі роботи від 15 років. Відповідний законопроект у Верховну Раду подали нардепи від фракції “Слуга народу” Кирило Нестеренко та Дмитро Чорний, а також позафракційний Антон Поляков.

Жінкам, яким присвоєно почесне звання “Мати-героїня” пропонують виплатити одноразову винагороду у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 21 тис 20 грн. У випадку, якщо звання присвоєно посмертно, то гроші одержать члени родини.

Згідно із законопроектом, жінки із цим званням, які потребують поліпшення житлових умов отримують право на позачергове надання житла.

“Матерям-героїням” пропонується надати право виходити на пенсію з 50 років та при стажі роботи від 15 років. Час догляду за дітьми також зарахують до стажу. Проектом передбачається і щомісячна доплата у розмірі 50% від пенсії.

Окрім цього жінкам з відповідним званням нардепи пропонують надати право на щорічне безоплатне медичне обслуговування, диспансеризацію та лікування в спецстаціонарах, санаторно-курортну путівку раз на рік та безоплатне позачергове зубпротезування (але не з дорогоцінних металів). До цього додається і безоплатний проїзд (один раз на рік) до будь-якого пункту України.

Проект закону передбачає 50% знижки плати за житло та компослуги, а також відшкодування 50% вартості палива для осіб, які проживають в будинках без центрального опалення.

Мати-героїня – жінка, яка народила та гідно виховала до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей та створила належні умови для їхнього інтелектуального, фізичного та духовного розвитку.

Позбавляти відповідного звання, згідно із законопроектом, зможуть за експлуатацію дітей, психологічне й фізичне насильство, вживання матір’ю алкоголю та/чи наркотиків, а також при скоєнні жінкою або одним із дітей тяжкого злочину.

Нагадаємо, у грудні минулого року президент України Володимир Зеленський надав звання “Мати-героїня” 847 українським жінкам.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close