Україна і світ

Маріупольці не погоджуються на оформлення російських паспортів – мер

Будівельні матеріали м.Ніжин

Мер Маріуполя Вадим Бойченко розповів, що із підвищенням температури місто опинилося на межі епідемій, адже не працюють жодні комунікації. Крім того, окупанти закликають місцеве населення повертатися і пропонує їм швидке оформлення російських паспортів.

Про це Бойченко розповів на брифінгу в Українському медіацентрі.

За словами Вадима Бойченка, за два роки окупації із 1941-го року у Маріуполі від рук нацистів загинуло трохи більш як 10 тисяч мирних жителів. А за кілька місяців російські загарбники вбили понад 22 тисячі маріупольців.

Бойченко наголосив, що у мерії дуже обережні з цими даними, адже насправді кількість загиблих значно більша.

Окупанти у Маріуполі за тиждень знищили 15 об’єктів, які забезпечували електрикою місто – люди залишилися бех світла, зв’язку, тепла та водопостачання.

Мер наголосив, що наразі місто на межі епідемій, адже у людей із самого початку не було можливостей належно поховати загиблих. Людей ховали у дворах, парках, скверах.

– На сьогодні це така собі мережа стихійних поховань, а ще братніх могил. До усього цього додається підвищення температури на початку літа. У місті наразі стоїть нестерпний сморід. 100 тисяч населення, які залишилися в Маріуполі, відчувають цей сморід смерті, – сказав Вадим Бойченко.

За його словами, із середини квітня місто фактично зачинено – немає жодної змоги виїхати на підконтрольну Україні територію. Крім того, окупанти в місті проводять пропаганду серед жителів і пропонують свідчити, що начебто всі руйнування – це справа рук саме ЗСУ.

Очільник міста також зазначив, що містяни не відгукуються на заклики окупантів оформлювати російські паспорти за спрощеною процедурою.

– Маріупольці сьогодні розуміють, що саме відбулося, що таке злочин і хто вчинив цей злочин. Це Путін, військово-політичне керівництво Кремля та російські війська, – наголосив Вадим Бойченко.

До того ж у регіоні продовжує ширитися мережа фільтраційних центрів.

– Окупанти закликають маріупольців повертатися додому, до міста. Для чого вони це роблять?! Моя особиста думка, для того, щоб створити “живий щит”. Бо найближчим часом ми будемо забирати своє – деблокувати наш рідний край, місто Маріуполь, – рішуче заявив мер міста.

Вадим Бойченко розповів, що на сьогодні вдалося зафіксувати понад тисячу воєнних злочинів, зокрема за участю колаборантів.

– Як окупантам вдалося лише за тиждень зруйнувати всю критичну інфраструктуру міста? Тобто їм повідомили. Коли почалася війна, ми створили мережу центрів, куди звозили харчі та медикаменти. Ці центри також знищили. Вони обстрілювали наші автобуси для евакуації, – розповів очільник міста.

Джерело: Media Center Ukraine

Фото: скриншот

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-03 16:14:45

Магазин Автозапчастин м.Ніжин