Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Маріуполь має стратегічне значення для ворога, триває кругова оборона міста – МВС

Станом на неділю, 13 березня, триває кругова оборона міста Маріуполь (Донецька область) від наступу російських військ.

Про це поінформувала заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян.

Вона наголосила, що військово-політичне керівництво України розцінює як “проблему номер один” блокаду Маріуполя ворожими військами. Місто має важливе стратегічне значення.

– Триває кругова оборона міста Маріуполь… Очевидно, що місто для ворога має стратегічне значення, аби суходолом забезпечити коридор в окупований Крим із окупованої території півдня Донецької області, яку контролює РФ, – наголосила Акопян.

Вона також підтвердила раніше оприлюднену інформацію, що жертвами нещадних російських обстрілів та 12 діб блокади стали вже 1582 жителя Маріуполя. Ворог постійно обстрілює житлові квартали міста.

– Це помста за незламність жителів, які виявляють свою проукраїнську позиції ще з 2014 року. Але так чинять не військові, а терористи, які захоплюють в заручники невинних мирних людей, – додала Акопян.

Що відомо про ситуацію в Маріуполі

Як відомо, президент України Володимир Зеленський присвоїв Маріуполю звання Місто-герой.

Маріуполь знаходиться під постійними обстрілами російських військ. Під вогнем ворога опинилися житлові квартали, лікарні, пологовий будинок, мечеть. Російські загарбники зруйнували в Маріуполі будівлю Головного управління ДСНС у Донецькій області.

Місцеві мешканці практично не виходять із бомбосховищ, оскільки ворог постійно наносить по місту авіаудари.

Маріуполь є заблокованим: мирні жителі не можуть з нього виїхати. Крім того, не вдається організувати “зелені” коридори для евакуації людей та доставки гуманітарної допомоги. За словами одного з мешканців Маріуполя, їжі в місті вистачить на один чи два дні.

12 березня із Запоріжжя до Маріуполя “зеленим” коридором відправили гуманітарну допомогу (понад 90 тонн продуктів і ліків), проте автомобілі досі не доїхали до міста. При цьому війська РФ по дорозі розікрали гуманітарний конвой.

За словами міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, станом на 13 березня колона, яка виїхала з гуманітарним вантажем до Маріуполя, все ще рухається в напрямку міста.

Фото: Маріупольська міська рада

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-03-13 14:47:59

Магазин Автозапчастин м.Ніжин