Україна і світ

Марафон “Великдень. Ми люди” на “112 Україна”: Єпископ Ісаакій розповів історію Свято-Покровського Голосіївського монастиря

Джерело : www.112.ua

Отець Діонісій і Влад Ряшин 112.ua

Єпископ Ісаакій, намісник монастиря “Голосіївська пустинь”, у розмові з кіно- і телевізійним продюсером Владом Ряшиним розповів історію Свято-Покровського Голосіївського монастиря.

“Історія нашого монастиря почалася вже давно. Пов’язана вона була з життєписом святителя митрополита Київського Петра Могили. Святитель Петро походив із стародавнього роду Могил і в 1631 році купив ділянку в цій місцевості в своє користування, і в тому ж році він тут побудував храм на честь великомученика Івана Сочавського. Святитель Петро також відомий тим, що він дбав про духовне просвітництво киян. Відомо, що він був засновником Києво-Могилянської колегії, яку згодом було перейменовано на академію”, – розповів єпископ.

За словами єпископа Ісаакія, запустіння прийшло у монастир з революцією 1917 року.

“Практично відразу ж монастир занепав. Буквально через дев’ять років, після революції, в 1926 році, монастир, як Голосіївську пустинь, було ліквідовано. Ченців вигнали, а деякі, які ще залишалися жити тут, прийняли навіть мученицьку смерть за Христа. Це преподобні мученики Касьян, Іполит і Філіп. Тому історія монастиря з 1926 до 1993 року, її практично немає. Були тут подвижники, які жили”, – повідомив він.

“Сучасне відродження монастиря, все те, що ми бачимо зараз, вже було розпочато з 1993 року. Коли було вирішено відновити Голосіївську пустинь, відновити скит Києво-Печерської лаври. На місці, де ми зараз бачимо чудовий храм, був лише фундамент. І кілька років навіть на фундаменті цього храму відбувалося пасхальне богослужіння і також престольне свято”, – поділився єпископ Ісаакій.

Телеканал “112 Україна” у день Великодня проводить марафон “Великдень. Ми люди”. 

Гості марафону – діячі науки, культури, православне духовенство. Весь марафон дивіться тут.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело : www.112.ua
2019-04-28 16:00:00

Close