Україна і світ

Марафон “Великдень. Ми люди” на “112 Україна”: Ієромонах Гавриїл розповів про диво Свято-Успенської Почаївської лаври

Джерело : www.112.ua

Сєва Новгородцев, Олег Карамазов, Ієромонах Гавриїл. 112.ua

Ієромонах Гавриїл, насельник Свято-Успенської Почаївської лаври, в розмові з музикантом Олегом Карамазовим і британським журналістом та радіоведучим Севою Новгородцевим розповів легенду про диво явлення Божої матері і місце, з якого починається історія Почаївської лаври.

“5 серпня ми святкуємо Почаївської ікони Божої матері свято. Тому що якраз того дня тут була така подія – в історії вона зафіксована як Збаразька битва. У 1675 році, коли 50 тисяч, загін турків йшов, щоб цей монастир зруйнувати, і люди заховалися на територію монастиря і молилися разом з монахами Божої матері. І тоді матір Божа з’явилася явно – що її турки побачили. Турки побачили це явище і намагалися в неї ще стріли пускати з луків і самі себе поранили, і в страху вони потім втекли. Й у нас до цього часу є доказ, що це правда, окрім історичної пам’яті. Ось тут у нас живуть, навколо лаври, в Почаєві, люди, які є нащадками тих турків, які нападали на лавру. Деякі з тих турків прийняли християнство під впливом такого явища Божої матері, такого надприродного. Деякі з них прийняли християнство і навіть були ченцями в монастирі”, – розповів ієромонах.

До того ж він повідав про камінь з відбитком стопи Божої матері: 

“Ми з вами підходимо до цього місця, з якого починається історія Почаївської лаври. Там знаходиться камінь, на якому є відбиток стопи Божої матері, і щоранку в цьому храмі відкривається можливість для того, щоб люди могли прикладатися до цього зображення. Цей відбиток ми сприймаємо, що тут є Божа матір, немовби невидимо завжди присутня між нами”.

Відбиток стопи Божої матері 112.ua

Також ієромонах Гавриїл розповів, що Свято-Успенська Почаївська лавра – це не тільки стіни, але і люди, що живуть на території монастиря і моляться за українців.

“Як сказав один розумний чоловік, що коли говорять про Почаївську лавру, то це не тільки стіни, але і ті люди, які тут живуть. Ми не відділяємо себе від своєї країни, від своєї землі, від своїх людей, що ми якісь особливі – ні. Ми просто так віримо – ми живемо по вірі. А Господь каже, що за плодами їхніми пізнайте їх. Кого їх? –  говорить Господь. Помилкових пастирів і лжепророків. А які плоди лжепророків і лжепастирів? Злість, ненависть, заздрість, накручуваня один проти одного – поділ. А плід духу: мир, любов, радість, довготерпіння, лагідність, стриманість. Ось за плодами потрібно пізнавати. Ну якщо так Бог вже нам благословив, щоб ми спілкувалися із зовнішнім світом і щось людям говорили, що корисне для душі, то якщо люди нам довіряють, ми радіємо. Дякую Господи, слава Богу”, – пояснив ієромонах Гавриїл.

Телеканал “112 Україна” у день Великодня проводить марафон “Великдень. Ми люди”. 

Гості марафону – діячі науки, культури, православне духовенство. Весь марафон дивіться тут.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело : www.112.ua
2019-04-28 15:01:00

Close