Маленькому пацієнту Охматдиту зробили рятівну пересадку кісткового мозку: де знайшли донора
В Українському реєстрі донорів кісткового мозку нарешті підібрали спорідненого донора кісткового мозку для маленького пацієнта Охматдиту.
За всіма параметрами і показниками підійшла молода жінка. Її знайшли в Україні. І цей факт дуже обнадіює. Адже транспортувати будь-який донорський орган у межах України простіше і швидше, ніж з-за кордону.
Бути донором кісткового мозку — безпечно і дуже важливо
Проте, у нас в Україні дещо упереджено ставляться до донорства кісткового мозку.
Український реєстр донорів кісткового мозку долучений до світового реєстру і це дає можливість підбирати донора в різних країнах світу.
Завдяки цьому вже вдалося провести 177 рятівних трансплантацій від неродинного донора, з них тільки 10 – від українських донорів.
Тож Український центр трансплант-координації попросив молоду донорку розказати, як проходить забір клітин кісткового мозку.
– Нічого страшного. Спочатку мені організували обстеження у моєму місті, лікарі детально пояснювали кожен крок і я знала, чого очікувати, – розказує жінка.
Донорка стверджує, що бути донором кісткового мозку — це безпечно і неймовірно важливо. Стовбурові клітини повністю відновлюються через кілька тижнів, але цей крок може подарувати пацієнту з важкою хворобою шанс на життя.
Загалом, в Українському реєстрі – 13 759 потенційних донорів. Що більша кількість українців зареєструється, то вища ймовірність підібрати спорідненого донора пацієнту, для якого пересадка – життєво важлива. А іноді трансплантація – взагалі єдиний шанс.
У 2024 році стовбурові клітини пересадили 54 дітям
За 11 місяців 2024 року в Україні проведено 376 трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин, з них 54 – дітям.
Трансплантацію проводять в 11 медичних центрах. Найбільше пересадок виконано в Охматдиті (74), Черкаському клінічному онкологічномуй центрі (70), Київському міському центрі нефрології та діалізу (68).
Маленькому пацієнту Охматдиту пересадку рятівних клітин уже провели, стан його стабільний.
Чи спілкуються донор і реципієнт
Інформація про реципієнта не розголошується. У стандартах Українського реєстру, згідно з міжнародними рекомендаціями, визначено, що, за взаємної згоди, реципієнт і донор можуть познайомитися лише після двох років з дня проведення трансплантації.
Хоча до того часу вони можуть листуватися через реєстр анонімно.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело і фото: Український центр трансплант-координації
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-28 10:42:00