Україна і світ

Макрон запропонував запросити Росію на саміт G7, а Трамп підтримав, – ЗМІ

Лідер США обговорить цю тему з іншими світовими лідерами в ці вихідні на G7 в Біарріце

Джерело: 112.ua

Макрон запропонував запросити Росію на саміт G7, а Трамп підтримав, - ЗМІ

Президент Франції Еммануель Макрон запропонував президенту США Дональду Трампу запросити Росію на саміт G7 в 2020 році, а лідер США підтримав цю ідею. Про це повідомляє CNN, посилаючись на слова високопоставленого представника адміністрації президента.

Повідомляється, що у вівторок увечері Трамп і Макрон поговорили по телефону і вирішили, що вони хочуть запросити Росію на G7 в наступному році. Очікується, що Трамп обговорить цю тему з іншими світовими лідерами в ці вихідні на G7 в Біарріце. За словами джерела, саме Макрон запропонував запросити Росію на зустріч у наступному році, і Трамп погодився.

Також джерело повідомило, що Франція хоче нормалізувати відносини з Росією.

Видання додає, що під час зустрічі Макрона і Путіна в понеділок, Макрон заявив, що резолюція про приєднання Криму до Росії стане “чарівною паличкою”, щоб повернути Росію в “сімку”.

За словами інших ЗМІ, Макрон навпаки хотів чинити тиск на Путіна, щоб той прийняв пропозицію України про зустрічі в нормандському форматі.

CNN направило запити в Білий дім і у французьке посольство за коментарями з приводу дзвінка Макрона і Трампа. 

Зазначимо, що на попередньому саміті в Канаді президент США порушував питання про повернення РФ до G7, але лідери ряду інших країн “великої сімки” не підтримали ідею Трампа.

Нагадаємо, Росію виключили з групи країн G8 після анексії Криму в 2014 році.

Новини за темою: Трамп підтримує повернення Росії до G7

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua