Україна і світ

Макрон: Шенгенську зону потрібно зменшити, вона не працює

Макрон: Шенгенську зону потрібно зменшити, вона не працює

Шенгенську зону потрібно змінити, якщо потрібно – навіть зменшити. Таку позицію висловив президент Франції Емманюель Макрон.

Макрон озвучив свою позицію щодо Шенгенської зони: її, мовляв, необхідно змінити. Аж до зменшення кількості країн, які входять до неї. Про це повідомив Інтерфакс.

Що сказав Макрон про Шенгенську зону

“Потрібно змінити Шенгенську зону. Можна навіть зробити так, щоб вона містила менше країн”, – сказав французький лідер на прес-конференції в четвер, 25 квітня. І додав, що, на його думку, у тому стані, в якому вона є зараз, Шенгенська зона “більше не працює”.

Які країни потрібно виключити із Шенгенської зони

За словами Макрона, виключити із зони потрібно ті країни, які відмовляються брати участь у розподілі мігрантів. Адже мігранти масово прибувають до Європи, а далеко не всі країни вважають за потрібне намагатися розв’язати цю кризу.

Макрон: Шенгенську зону потрібно зменшити, вона не працює

Критично висловився Макрон і щодо тих країн, які зараз перебувають у Шенгенській зоні, але уваги своїми кордонами не надають. “Щоб приймати когось – потрібен будинок. А будинок повинен мати стіни“, – наголосив президент Франції. Франція ж буде “серйозно змінювати міграційну політику“: притулок біженцям будуть надавати, але й будуть “боротися з тими, хто зловживає” можливістю отримання притулку.

Що таке Шенгенська зона? Зараз у Шенгенській зоні – 26 європейських держав, що приєдналися до угоди, підписаної в селі Шенген, що у Люксембурзі, 1985 року. Мова не лише про країни Євросоюзу. Зокрема, члени ЄС Британія й Ірландія до Шенгенської зони не входять, а от Ісландія, Норвегія, Швейцарія і Ліхтенштейн, які не є членами ЄС – входять. 

До того ж, Румунія, Болгарія, Кіпр та Хорватія ще не увійшли до Шенгенської зони, але зобов’язалися це зробити. Мікродержави Монако, Сан-Марино, Ватикан, які не є членами ЄС, і Андорра фактично не здійснюють прикордонний контроль. 

У сфері міжнародних подорожей Шенгенська зона діє подібно до єдиної держави з прикордонним контролем на зовнішньому кордоні, але без прикордонного контролю на внутрішніх межах держав, що входять у цю зону.

Українці мають право безвізового в’їзду до країн Шенгенської зони з 11 червня 2017 року.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
25.04.2019

Close