Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Макрон розлютив Джонсона коментарем щодо Північної Ірландії на саміті G7 – ЗМІ

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон посварився з президентом Франції Еммануелем Макроном через обмовку останнього щодо Північної Ірландії.

Справа в тому, що відповідно до угоди про Brexit, передбачається митний контроль товарів, що прямують з Великобританії до Північної Ірландії.

Таким чином Євросоюз намагається уникнути появи жорсткого кордону між регіоном та Республікою Ірландія, що входить в ЄС.

Зокрема, Джонсон запропонував Макрон уявити ситуацію, при якій сосиски з Тулузи неможливо було б поставити в Париж.

У відповідь президент Франції заявив, що приклад некоректний, оскільки Тулуза і Париж є містами однієї країни, натякнувши, що Північна Ірландія не входить до складу Великобританії.

Крім того, Макрон висловив невдоволення тим фактом, що британський прем’єр постійно зводив розмову до Brexit, хоча в порядку денному значилися й інші теми.

– Не говори мені, що ти не знав, на що йдеш, коли підписувався під виходом Британії з ЄС, – нібито заявив президент Франції.

Після переговорів Джонсон був розлючений, а в бесіді зі своїми помічниками висловив здивування через зауваження французького лідера.

Крім того, він наголосив, що очільникам деяких держав потрібно вбити собі в голову той факт, що Великобританія – це неподільне королівство.

Вирішальний для всього світу саміт G7

Як заявив минулого тижня Борис Джонсон, саміт глав держав G7 стане вирішальним у подоланні світової кризи, викликаної пандемією коронавірусу.

За його словами, епідемія Covid-19 похитнула міжнародний порядок та солідарність.

Він зазначив, що лідери G7 розроблять новий глобальний договір, який дозволить уникнути подібних ситуацій в майбутньому.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-14 09:55:56