Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Макрон переміг на президентських виборах

Чинний президент Франції Еммануель Макрон перемагає у другому турі президентських виборів.

Про це повідомляє сайт Міністерства внутрішніх справ Франції.

Макрон обійшов свою суперницю Марін Ле Пен на 17,1%.

За офіційними даними, Еммануель Макрон набрав 58,55% голосів виборців, а за Ле Пен проголосувало 41,45% французів. За чинного президента віддали свої голоси 18 млн 779 тис. французів, а за Ле Пен – 13 млн 297 тисяч.

Макрон перший за 20 років чинний президент, переобраний на другий термін.

Марін Ле Пен сказала, що її значна частка голосів, як і раніше, є перемогою. А ось ультраправий суперник Ерік Земмур зазначив, що вона зрештою зазнала невдачі, як і колись її батько: Це вже в восьме, коли ім’я Ле Пен зазнає поразки.

Марін Ле Пен набрала понад 13 мільйонів голосів на своїй програмі зі зниження податків, заборони носіння мусульманського хіджабу в громадських місцях та референдуму щодо імміграційного контролю.

Понад третина виборців не проголосували за жодного з кандидатів. Явка склала трохи менше ніж 72%, що є найнижчим показником у другому турі президентських виборів із 1969 року.

Багато хто не пішов на вибори, бо жоден із кандидатів не відповідає їхнім потребам та очікуванням.

Деякі французи голосували порожніми бюлетенями, бо хочуть покарати чинного президента.

Демонстранти проти Макрона зібралися на мітинги у низці міст, у тому числі в Парижі, Ренні, Тулузі та Нанті, відмовляючись визнати результат.

Президент України Володимир Зеленський привітав із перемогою у другому турі президентських виборів у Франції Емануеля Макрона.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-25 15:15:37

Магазин Автозапчастин м.Ніжин