Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Майже 3000 осіб за два роки: донація крові в Ніжині

14 червня — Всесвітній день донора крові

Донорство крові на сьогодні є надзвичайно важливою справою, адже потреба в крові є і в мирний час, а зараз наша країна у стані війни…

Журналісти MYNIZHYN вирішили дізнатися, на скілкьи активно ніжинці долучаються до донації крові, скільки осіб в місті мають статус Почесного донора України та який вік найменшого та найстаршого донора.

У відповідь на наш запит, генеральна директорка Комунального некомерційного підприємства «Ніжинська центральна міська лікарня імені Миколи Галицького» Ольга Швець надала наступні інформацію:

За періоди з 01 січня 2022 року по 01 січня 2023 до донації крові у Ніжинському відділенні трансфузіології долучилися 1309 осіб; за аналогічні часові рамки 2023-2024 років —1568 осіб. Бачимо, що громадяни почали активніше долучатися до значі крові. Обсяги зданої крові за вказані періоди дізнатися не вдалося, оскільки згідно з наказом служби безпеки України від 22.03.2024 Nº120 дана інформація становить державну таємницю.

Також наші журналісти поцікавилися, скільки ніжинців мають статус Почесного донора України, й отримали відповідь: 72 особи

*Згідно з п.1 ст. 21 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» №931-ІХ в редакції від 12.01.2022 (далі — Закону), статус Почесного донора України можуть отримати громадяни, які безоплатно здали:

  • цільну кров — 40 доз;
  • плазму крові — 60 доз;
  • компоненти крові, заготовлені методом аферезу (еритроцити, тромбоцити, лейкоцити) — 40 доз.

Найменший вік учасника донації крові у Ніжинському відділенні трансфузіології — 18 років, а найбільший — 65.

Якщо плануєте здавати кров, пам’ятайте…

  1. Напередодні, ввечері, необхідно повечеряти, при цьому не можна вживати жирну, молочну їжу та напої, які містять алкоголь;
  2. У день здачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивне фізичне навантаження, прийом алкоголю. Не бажано в цей день керувати транспортними засобами через емоційне збудження, яке буває, як правило, у всіх;
  3. За дві години до та дві години після дачі крові палити небезпечно і для Вас, і для того, кому попаде Ваша кров.

Що робити перед здачею крові

  • намагайтесь регулярно і збалансовано харчуватися,
  • напередодні здачі дотримуйтесь спеціальної дієти;
  • вживайте побільше рідини;
  • відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до процедури;
  • утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури;
  • за можливості, не паліть за годину до процедури;
  • обов’язково треба виспатися.

Як харчуватися перед здачею крові

  • напередодні відмовтесь від жирного, смаженого, гострого, копченого, молочних продуктів, яєць, горіхів, бананів, маринадів;
  • рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів).

Чи долучалися ви хоч раз в житті до донації крові? А може ви маєте статус Почесного донора України? Напишіть мотиваційні рядки для наших читачів на нашій сторінці Facebook. 


Фото: Забір крові. Джерело: Вечірній Київ

І пам’ятайте: одна донація рятує трьох пацієнтів.

Головне фото: Суспільне Чернігів

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Нагадуємо, раніше ми писали про те, як ніжинські донори здали більше 10 літрів крові. У Ніжині працювала виїзна бригада Чернігівського обласного центру крові на базі Ніжинської міської лікарні…

Олександра Сердюк
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-06-14 12:50:53