Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Людство залишається близьким до ядерного знищення – генсек ООН

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав людство позбутися ядерної зброї та попередив про загрозу ядерного знищення.

Відповідну заяву очільник ООН зробив з нагоди Міжнародного дня боротьби за повне знищення ядерної зброї, що відзначається 26 вересня.

За даними Гутерреша, станом на зараз у світі зберігається близько 14 тис. одиниць ядерної зброї.

– Для сотень одиниць зброї – потрібно лише натиснути кнопку для запуску. І хоча її загальна кількість десятиліттями скорочується, проте держави якісно покращують свої арсенали, і ми спостерігаємо тривожні ознаки нової гонки озброєнь. Це зброя – не вчорашня проблема. Вона залишається загрозою сьогодні. Попри наш прогрес, людство залишається неприйнятно близьким до ядерного знищення, – наголосив генсек ООН.

Гутерреш нагадав, що ще в 1946 році Генеральна асамблея ООН випустила резолюцію, якою закликала ліквідувати ядерну зброю та всі інші види озброєння, придатні для масового знищення.

– Через 76 років ми ще не досягли цілей цієї резолюції, – зазначив Гутерреш.

За його словами, наразі світ стикається з найвищим рівнем ядерного ризику за майже чотири останні десятиліття.

– Прийшов час назавжди розсіяти хмару ядерного конфлікту, знищити ядерне озброєння у світі, відкрити нову еру діалогу, довіри та миру для всіх людей, – додав Гутерреш.

Фото: ООН

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-26 18:00:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин