Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Ляпіс та чернігівський музикант Олександр Чемеров випустять спільну пісню

Ляпіс та чернігівський музикант Олександр Чемеров випустять спільну пісню

Сергій Міхалок (BRUTTO, Ляпіс’98) і Олександр Чемеров (екс музикант групи Дімна суміш, The Gitas) приєдналися до музичного проекту «Звуки Чорнобиля», який вже в жовтні випустить тематичний альбом, присвячений переосмисленню відомої катастрофи на ЧАЕС.

Про це Міхалок повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуці.⠀

Музиканти отримали доступ до колекції звуків, які були записані в зоні відчуження українським художником Валерієм Коршуновим, автором проекту #ARTEFACT і створять на їх основі власну композицію до тематичного альбому.

«Запрошення лідера білоруських груп BRUTTO і« Ляпіс-98 »- Сергія Міхалка і україно-американського музиканта – Олександра Чемерова до проекту про Чернобиль показує, що радіаційні хмари і людські жертви аварії не мають кордонів. У 1986 році від Чорнобиля постраждала вся Європа, але особливі жертви понесла саме Україна та Білорусь. Близько 8500000 чоловік отримали значні дози опромінення в перші дні після аварії. Такі непрості загальні години лиха і складна історія об’єднали нас, тому цей проект є важливим на міжнародному та світовому рівні », – коментує творчий куратор проекту Валерій Коршунов.

Пісні Сергія Міхалка сильно резонують з проблематикою життя сучасної України, так, трек «Воїни світла» став неофіційним гімном Майдану. А в кінці березня 2014 року, перед початком штурму корабля «Костянтин Ольшанський», оригінальну версію пісні заспівали українські моряки. Символічно, що саме в День Незалежності – 24 серпня 2020 року – Сергій Міхалок отримав почесне звання «Заслужений артист України».

Творчість Олександра Чемерова як лідера групи «Димна суміш» також займає особливе місце в серцях українців. У 2012 році артист емігрував в Лос-Анджелес після офіційної заяви групи про тимчасове припинення своєї діяльності через неможливість «миритися з ситуацією в країні – коли культура на останньому місці, а замість панує суцільна політика, зомбування, соціальні експерименти і легкий тоталітаризм». У 2014 році Олександр Чемеров заснував українсько-американську рок-групу «The Gitas».

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

29.08.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова