Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Львівські лікарі врятували 25-річного воїна, враженого ворожим снарядом – він переніс понад 10 операцій на кінцівках

У Львівському Центрі Незламні врятували молодого захисника після важкого поранення – один з ворожих снарядів розірвався поруч, а уламки пошкодили обидві кінцівки.

Не хотів турбувати батьків і дружину

25-річний Валерій Покотило з Вінниці отримав важке поранення на Запорізькому напрямку наприкінці минулого року: вибух ворожого снаряду вразив праву руку та ногу захисника.

Після низки операцій у прифронтових лікарнях його доставили до рідного міста, де провели понад 10 хірургічних втручань. Але батьки і жінка про це нічого не знали, він не хотів їх турбувати.

Реабілітація у Львові

Попри медичну допомогу, стан Валерія не покращувався. Для ефективного відновлення і реабілітації його доправили до львівського Центру Незламні.

Завдяки колективним зусиллям хірургів та фізичних терапевтів через місяць захисник зміг самостійно стати на ноги. Проблемною була лише рука, яку пошкодив уламок снаряду. Через вражений нерв Валерій міг рухати лише мізинцем.

Щоб відновити функції кінцівки, медики Лікарні Святого Луки прооперували пацієнта: вони виконали опонентпластику першого пальця, розшили рубець і звільнили серединний нерв.

Після цього біль почав зменшуватися, за планом ще одна операція для прискорення відновлення – встановлення нейростимулятора, але вже зараз військовий почувається значно краще.

Позитивне мислення і підтримка

Валерій впевнений, що успішне відновлення залежить від позитивного мислення та підтримки рідних: батьків і дружини. Після реабілітації він планує повернутися до служби. Якщо не на поле бою, то хоча б у якості наставника молодих артилеристів.

Джерело: Незламні

Фото: Перше медичне обʼєднання Львова

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-22 14:33:03