Україна і світ

Лукашенко проти майданів: ОБСЄ засудила затримання активістів перед виборами

Влада Білорусі повинна відмовитися від практики затримання активістів і виконати усі умови для проведення відкритих виборів президента.

З таким закликом Парламентська асамблея ОБСЄ звернулася до офіційного Мінська.

Білоруська влада затриманнями активістів на пікетах щодо зборів підписів чинить “страшний вплив на суспільство”, йдеться у заяві.

Також такі дії демонструють, що нинішня влада перешкоджає потенційним кандидатам, вважають в ОБСЄ.

Пікети щодо збору підписів у Білорусі

У неділю, 31 травня, в Мінську зібралися величезні черги з людей, які бажали підписатися на підтримку претендентів у кандидати. Подібні акції пройшли також в обласних і районних центрах країни.

Незважаючи на те, що пікети щодо збору підписів не заборонені в Білорусі, декількох десятків учасників затримали правоохоронці. Серед більш ніж 30 затриманих були відомі політичні активісти. Частину затриманих відпустили через деякий час.

  • Вибори в Білорусі: ОБСЄ засудила затримання активістів перед виборами
  • Вибори в Білорусі: ОБСЄ засудила затримання активістів перед виборами
  • Вибори в Білорусі: ОБСЄ засудила затримання активістів перед виборами
  • Вибори в Білорусі: ОБСЄ засудила затримання активістів перед виборами
Лукашенко проти майданів: ОБСЄ засудила затримання активістів перед виборами / 4 фотографии

Серед затриманих був лідер незареєстрованої Білоруської соціал-демократичної партії (Народна Грамада) Микола Статкевич і голова незареєстрованої молодіжної опозиційної організації Молодий фронт Денис Урбанович.

Ще раніше в п’ятницю на пікеті на підтримку висування кандидатом Світлани Тихановської затримали її чоловіка блогера Сергія Тихановського.

Майданів у Білорусі не буде

Президент країни Олександр Лукашенко, який знову балотуватиметься на виборах, заявив, що не допустить майданів. Лідер країни назвав “вітродувами” людей, що вийшли на пікети в неділю.

– Ці цілі (активістів. – Ред.) нам зрозумілі: влаштувати нам майданчик напередодні президентських виборів або в день президентських виборів, – сказав Лукашенко.

Як відомо, президентські вибори в Білорусі відбудуться 9 серпня.

Джерело ФАКТИ. ICTV

Теги
Close