Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лубінець заявив про підготовку Україною евакуації водіїв з Польщі

Україна розпочала підготовку до евакуації водіїв з заблокованих Польщею пунктів пропуску на кордонах.

Про це заявив український омбудсман Дмитро Лубінець.

Він назвав ситуацію із блокування руху на кордоні Польщі з Україною “катастрофічна”.

Зараз дивляться

– Ще з початку листопада у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні заблокований рух автотранспорту, який здійснює перевезення вантажів. Українські водії перебувають у такій кричущій ситуації, що планують оголосити голодування, якщо ситуація не покращиться, – повідомив він.

Український омбудсман каже, що до нього надходили звернення, аби сприяти у розв’язанні цієї ситуації. З його боку були передані звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Уповноваженого з прав людини Польщі Марчіна Вьочека. Лубінець каже, що наразі від польського колеги відповіді поки немає.

– Водночас ми отримали лист від Міністерства закордонних справ України за дорученням премʼєр-міністра України. Як стало відомо, українська сторона розпочала підготовку до евакуації водіїв із заблокованих пунктів пропуску на території Польщі, – наголосив він.

Український омбудсман розповів, що також існує ініціатива зі створення Штабу допомоги українцям на кордоні, аби забезпечити водіїв продуктами харчування, водою, медикаментами, пальним тощо.

– Окрім того, українська та польська сторона домовилися про збільшення пропускної спроможності кордону та домовилися про низку дій, – написав він.

Голодування та пропуск вантажівок

Зазначимо, що перед повідомленням Лубінця з’явилась інформація, що українські перевізники оголосили про початок голодування з 1 грудня через дії польської сторони. Вже згодом українці провели перемовини з польськими страйкарями за участі консула України в Любліні, після чого заявили, що голодування буде призупинено.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

З боку українських перевізників була поставлена вимога, щоб були пропущені одним виїздом усі машини, які мали вночі поїхати згідно з домовленостями про “7 машин на годину”.

За даними Суспільного, сторонам вдалось домовитися, в результаті чого через пункт пропуску будуть проїжджати 7 авто на годину, а гуманітарні та військові вантажі рухатимуться поза чергою.

Попри те, що українські перевізники призупинили голодування, вони готові оголосити його знову, якщо поляки знову порушать домовленості до неділі, 3 грудня.

Страйк польських перевізників

Причиною протестів поляків на кордоні з Україною стала, як це називає польська сторона, зависока конкуренція, оскільки через ухвалення транспортного безвізу між Україною та країнами ЄС українські водії були позбавлені необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав Євросоюзу.

Основна вимога польських страйкарів – повернення дозвільної системи для українських перевізників.

Зазначимо, що раніше між Україною та Польщею обговорювалась проблема блокування кордону на рівні урядів. Втім перемовини сторін не принесли успіху, через що польська сторона продовжила страйк та блокування польсько-українського кордону.

Джерела: Дмитро Лубінець, Суспільне

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-01 20:29:08