Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

«Літню людину потрібно готувати до щеплення морально», — Людмила Величко

Сайт «УН» вже повідомляв, що кілька днів тому у малій залі Ніжинської міської ради відбулася чергова вакцинація працівників міської ради, бюджетних організацій, комунальних установ, а також усіх охочих. Щеплення проводили представники Ніжинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Голова ветеранської організації Ніжина Людмила Величко всіляко підбадьорювала пенсіонерів, допомагала оформити Інформовану згоду — папірець, що містить основні дані про особу, яка виявила бажання щепитися, на ньому особа ставить особистий підпис.

Ми вирішили окремо поспілкуватися з Людмилою Миколаївною на цю та інші теми.

-Ви часто супроводжуєте пенсіонерів на щеплення?

-Щотижня. З початку літа вакцинувалися 35 ніжинців похилого віку, яких супроводжувала я. Робота у цьому напрямку триває. Дуже не просто вмовити людину похилого віку зробити щеплення – через страх. Але ми йдемо до цього поступово – морально готуємо саму людину, її близьких. От позавчора, 10 листопада, на щеплення до міської ради прийшла 86-річна жіночка. Спочатку ми отримали дозвіл від її доньки, яка вже багато років проживає за межами України. Ніби все пройшло вдало.

-Як сприймають щеплення пенсіонери? Були неприємні інциденти?

-Сприймають по-різному. Через переживання і навіяний страх деяким здається, що підскочив тиск, заболіло серце, хоча насправді такого немає. Але кожна людина – це… людина. Тим більше, похилого віку. Треба віддавати пошану літнім людям. Я намагаюся кожного з них завести до медпрацівників без черги, щоб менше хвилювалися.  А після процедури – за власний кошт – доставляємо додому. Неприємних інцидентів, на щастя, не траплялося. До медпрацівників усі ставляться з повагою, прислухаються до їхніх порад.

-Цікаво, якій вакцині надають перевагу літні люди?

-Більшість обирає «Pfizer». Причому свій вибір вони роблять самостійно. З тих 35 пенсіонерів, котрі вже зробили щеплення, половина вже отримала другу дозу.

-Крім вакцинації, ветеранська організація Ніжина надає й іншу допомогу літнім людям…

-Так. Але всього не перерахувати. Приміром, у минулі вихідні ми доставили овочі, які зібрали школярі та які акумулював «Червоний хрест», 14 одиноким пенсіонерам. Нещодавно матеріальну допомогу отримали 10 людей похилого віку від депутата Чернігівської обласної ради Наталі Копиці.  Я як керівник ветеранської організації щиро вдячна нашим місцевим підприємцям, які надають допомогу пенсіонерам на перше ж наше прохання.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора

Джерело: uezd.com.ua
2021-11-12 15:08:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин