Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Літня обрізка вишні: коли і як правильно обрізати

Доглянутий сад – обличчя господаря, тож важливо не забувати про певні процедури, зокрема й про обрізку плодових дерев. Що це дає рослині та як правильно обрізати саме вишню влітку – у матеріалі Фактів ICTV розповів наш постійний експерт із рослин Олексій Колесник.

Обрізка вишні влітку: навіщо проводити маніпуляцію

Для вишні ключовою умовою розвитку та росту пагонів і формування плодів є саме обрізка. Її, зазвичай, проводять навесні та восени, але інколи плодове дерево потребує такої процедури й влітку.

У теплий та сонячний період вишні бразають саме з метою профілактики – видаляють хворі та пошкоджені гілки. А обрізка кісточкових дерев влітку дозволяє уникнути камедетечі серед рослин.

Зараз дивляться

Також, як зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник, літня обрізка вишні проводиться й з метою коригування форми крони, видалення диких пагонів, омолодження дерева та нормалізації плодоношення. Все це допомагає отримати якісніший урожай, наголошує він.

– Літня обрізка не є вкрай необхідною процедурою, але якщо нехтувати нею, то дерево буде витрачати цінні ресурси на гілки, що все одно будуть видалені при осінньому обрізанні, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Тож літня обрізка не є основною, це, швидше, допоміжна процедура. Як правило, вона є всього лише легкою корекція крони та своєчасне видалення хворих пагонів.

Літня обрізка вишні: коли проводити процедуру

Як правило, у серпні на вишні видаляють сухі, без ознак життя пагони. І важливо не забути їх спалити після обрізки, щоб інфекція не пошкодила здорові гілки.

– Видалення пагонів вовчків, хворих чи відмерлих – допускається у будь-який час, бажано у найменш спекотну погоду, – наголошує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

За літо інколи молоді пагони встигають перерости і починають перешкоджати росту інших частин, заважаючи їхньому повноцінному розвитку. У такому разі їх необхідно також трішки вкоротити.

– Нормалізацію варто проводити у період зав’язі плодів, видаляючи частину майбутніх плодів, та стимулюючи решту, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Рекомендується здійснювати літню обрізку вишні у фазу спадного місяця, тому що такий час є найбільш сприятливим для таких процедур. Справа у тому, що у цей період рух соків у гілках дерева іде вниз, від вершків до коріння.

Обрізку проводять у суху безвітряну погоду, бажано у теплий день, тоді зменшується кількість витікання соку зі зрізу.

Як обрізати вишню влітку

Залежно від типу обрізки, відрізняється й техніка. У літні місяці маніпуляція вишні проводиться за допомогою декількох способів:

  • процедура проріджування;
  • обрізання неселективне;
  • обробка селективна.

Проріджування вишні полягає у ліквідації всієї гілки. Цей метод обробки здатний зробити дерево компактнішим. Також за його допомогою можна отримати молоді плодові гілочки.

Під час неселективної обрізки вишні видаляються гілки дерева над різними бруньками. Завдяки такій маніпуляції не зменшується розмір дерева, тож рослина стає пухнастою.

Селективна обрізка вишні полягає у виборчому видаленні частин гілок. Найчастіше зріз необхідно зробити над бічною гілкою, оскільки її діаметр вдвічі менший від пагона. Що стосується тонких гілок, то їх необхідно зрізати на бруньку, щоби зменшити висоту дерева, але збільшити густоту.

Важливо, якщо ви обрізаєте вишневе дерево, то не можна залишати пеньки, оскільки на їхньому місці сформуються дупла.

Розуміння, як правильно обрізати вишню влітку, дасть змогу якісно провести маніпуляцію та отримати найкращі результати.

– Літня обрізка не має якоїсь конкретної схеми, вона не несе цілі формування крони, а є лише допоміжною для весняної та осінньої обрізки, – зауважує наш експерт.

Перший крок. Виберіть нахил зрізу.

Під час обрізання вишні найчастіше використовують такі зрізи:

  • на бічне розгалуження. Основну гілку (товстішу) обрізають аж до міцної бічної гілки;
  • укорочення перекладом. Якщо гілка роздвоюється, її можна вкоротити, видаливши один із пагонів аж до розвилки;
  • на кільце. В цьому разі гілку, що росте від провідника, спилюють до самої основи.

Другий крок. Видалення хворих і пошкоджених гілок.

Спершу обріжте хворі та відмерлі частини рослин.

Третій крок. Видаліть гілки, що загущують крону та затінюють одна одну.

– Важливо пам’ятати, що занадто сильна літня обрізка призведе до ослаблення дерева, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Четвертий крок. Обробка місця зрізу

Садівники знають важливість обробки місця зрізу, оскільки це допомагає уникнути зараження рослини різними інфекціями.

– Замажте зрізи садовим варом щоб зменшити імовірність потрапляння інфекції у них, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

П’ятий крок. Полив вишні

Важливо регулярно поливати обрізані дерева та проводити комплексну підкормку.

До речі, не лише вишня потребує обрізки влітку, а й інші плодові дерева. Факти ICTV писали, як обрізати груші у цей період та прописували прості кроки для того, щоб ви могли отримати щедрий врожай.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-10 15:36:10