Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Лише капітальний та поточний: з 2022 року «Укравтодор» відмовиться від середнього ремонту шляхів

Лише капітальний та поточний: з 2022 року «Укравтодор» відмовиться від середнього ремонту шляхів

З 2022 року Державне агентство автомобільних доріг України «Укравтодор» повністю відмовиться від проєктів поточного середнього ремонту на користь капітального.

Про це йдеться у пості на Facebook-сторінці відомства.

За інформацією прес-служби «Укравтодору», з наступного року набере чинності ДСТУ 8747. Згідно до нового стандарту, встановлюється лише два види ремонтів: капітальний і поточний. Щоправда, ті об’єкти, на яких вже розпочаті роботи, будуть закінчуватися у рамках поточного середнього ремонту.

З 2008 року, коли змінилися будівельні норми, капітальний ремонт майже не використовувався на шляхах. Замість нього широко застосовувався поточний середній: у рамках такого типу робіт укріплення основи не є обов’язковим, на відміну від капітального.

З 2020 року Укравтодор посилив контроль за об’єктами поточного середнього ремонту. Зокрема всі дорожні ініціативи програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» є максимально наближеними до рівня капітального. Кожний проєкт поточного середнього ремонту проходить секцію 5 науково-технічної ради ДП «ДерждорНДІ». Раніше її проходили лише ті, які передбачали будівництво, реконструкцію чи капітальний ремонт.

Нагадаємо, дехто називає ямковими ті ремонтні роботи, від яких прагне відмовитися шляхове відомство.

Фото – ілюстративне

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
15.06.2021