Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Лише через суд: сиротам-випускникам на Чернігівщині виплатять «підйомні»

Лише через суд: сиротам-випускникам на Чернігівщині виплатять «підйомні»

Двом сиротам, випускникам Городнянського ліцею, виплатять, згідно до рішення суду, одноразову допомогу – 12 608 гривень кожному.

Про це кореспонденту Високого Валу телефоном повідомив речник обласної прокуратури Валерій Литовченко.

За його словами, ювенальні прокурори Чернігівської окружної прокуратури виявили двох дітей-сиріт, які після закінчення Городнянського ліцею у 2020 році не отримали одноразову грошову допомогу.

«Її виплата передбачена Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Розмір допомоги – 6 прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку», – пояснив Литовченко.

Зазвичай, у таких випадках бухгалтери користуються урядовими постановами. Останні ж гарантують виплату лише після того, коли сирота-випускник отримає перше робоче місце. А це, з огляду на безробіття серед молоді, може бути не через місяць-два. Якщо ж хлопець або дівчина вступить до вишу, то одержить допомогу аж за … 5-6 років.

Тож, аби відстояти законність, прокуратура звернулася до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом. Феміда задовольнила його. Відповідача зобов’язали нарахувати і виплатити 12 608 гривень кожному випускнику.

З початку року розглянуто вже 3 подібні позови прокурорів. У 2020 році задоволено 12, в інтересах 21 випускника, на загальну суму 238 000 гривень.

Фото – ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
19.05.2021