Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лікарня Димера в умовах окупації не закрилась ні на день: тут рятували і лікували, чим могли

Димерська селищна лікарня працювала весь період окупації Димера російськими військами. Її керівниця, в.о. директора Тетяна Давиденко розповіла, як їм прийшлося надавати медичну допомогу у цих умовах.

війна- Наша лікарня не мала хірургічного відділення, – почала розповідь Тетяна Давиденко. – Тут лікувалися люди із інсультами та серцевими захворюваннями. Коли почалися обстріли, то ми почали надавати допомогу пораненим.


 – А ось жіночку одну ми втратили, на жаль, – сказала лікарка. – У неї були проникаючі поранення у грудну порожнину і в черевну. Та якщо з проникаючими в грудну клітку ми ще справлялися, то у її випадку потрібна була дуже складна операція. А  не змогла домовитися про те, щоб її переправили до лікарні. А всі інші видужали.

Не було засобів для наркозу, операції проводили під місцевою анестезією чи застосовували сильнодіючі медикаменти. Було трохи перев’язувального матеріалу, трохи ліків. Ось так і перебивалися медики, але свою роботу виконували на відмінно.

Весь час окупації Димера в лікарні працював травматолог з Охматдиту Олександр Юрчак. Він не зміг виїхати то й залишився провідним спеціалістом з травм на весь цей час.

На питання, як російські військові поводилися з лікарями та пацієнтами, тендітна пані Тетяна відповіла так:

 – Спочатку було страшно, та коли вони вимагали зустрічі з головним лікарем, я вийшла і сказала, що говоритиму з ними як офіцер, – розповіла лікарка. – Ти, кажу, офіцер військовий, а я медичної служби, отже, цивільних не стріляти, сюди не  заходити.  Не знаю, що подіяло, але вони пішли і сюди не заходили ані разу.


Димер, Козаровичі
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-17 17:16:36

Магазин Автозапчастин м.Ніжин