Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лікарка назвала три ознаки на шкірі, які можуть свідчити про підвищений рівень холестерину

Оглядаючи пацієнта на прийомі сімейний лікар може запідозрити підвищений рівень холестерину за трьома ознаками на шкірі. Чи дійсно це так, ми вирішили вияснити у нашої постійної експертки, лікарки Марини Єріної.

– Найкраще і найточніше визначити рівень холестерину в крові може спеціальний аналіз крові. Але досвідчені лікарі дійсно можуть запідозрити його підвищення, оглянувши шкіру пацієнта, – говорить Єріна.

Коли варто перевірити рівень ліпідів

За її словами, якщо на шкірі пацієнта помітні принаймні три ознаки, йому обов’язково треба пройти моніторинг рівня ліпідів.

Зазвичай, результати аналізу крові на холестерин підтверджують занепокоєння лікаря.

Зараз дивляться

Високий рівень холестерину є поширеною проблемою зі здоров’ям, яка довго залишається непоміченою, поки не призведе до більш серйозних проблем, таких як хвороба серця або інсульт.

Чому з’являються жовтуваті бляшки на повіках

У першу чергу страждають кровоносні судини, але, як запевняє Єріна, шкіра теж певним чином реагує на підвищений рівень холестерину в крові.

Лікарка каже, що обов’язково звертає увагу на жовтуваті бляшки, які утворюються на повіках або навколо них.

– Коли холестерин накопичується в дрібних кровоносних судинах під шкірою, це призводить до появи піднятих, м’яких і безболісних горбочків – ксантелазми, – пояснює лікарка.

За її словами, ці новоутворення самі по собі є доброякісними та нешкідливими, проте вони служать попереджувальним знаком про високий рівень холестерину.

Коли скупчення жовтуватих вузликів на ліктях чи колінах – тривожний симптом

Ще одним дерматологічним симптомом, пов’язаним з високим рівнем холестерину, є поява так званої ксантоми – таких собі вузликів або скупчень жовтуватих чи червонувато-коричневих піднятих горбочків на шкірі. Вони з’являються через накопичення холестерину в клітинах шкіри.

– На відміну від ксантелазми, ксантома може з’являтися на різних частинах тіла, включаючи лікті, коліна, руки або сідниці, – наголошує Єріна.

Третьою ознакою, що може викликати у лікаря підозру щодо рівня холестерину в крові, є постійний свербіж шкіри .

Єріна підкреслює, цей симптом особливо поширений у людей із спадковою гіперхолестеринемією – генетичним розладом, який викликає надзвичайно високий рівень холестерину.

Чому постійно свербить шкіра

– Свербіж може бути результатом відкладень холестерину в кровоносних судинах, що призводить до зниження кровотоку до шкіри, – припускає Єріна.

Звісно, свербіж може мати різні причини, проте, за словами лікарки, аналіз крові на холестерин у цьому випадку треба зробити обов’язково, щоб підтвердити або спростувати  занепокоєння з приводу рівня холестерину.

– Надзвичайно важливо, щоб ці аномалії шкіри були розпізнані на ранніх стадіях, оскільки вони можуть свідчити про необхідність більш ретельної оцінки серцево-судинного ризику, – наголошує лікарка.

Якщо ви самі помітили будь-які з цих змін на шкірі, радимо звернутися до лікаря, щоб усунути першопричину та внести корективи у спосіб життя та харчування задля покращення здоров’я серця.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-14 10:51:35