Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лікарі відмовилися робити аборт: смерть вагітної у Польщі спричинила нові протести

У Польщі 30-річна вагітна жінка на ім’я Ізабела померла внаслідок септичного шоку на 22-му тижні вагітності. Її смерть настала ще у вересні, але деталі були оприлюднені лише у п’ятницю.

Саме це спричинило у Варшаві, Кракові та інших містах нові протести. Смерть вагітної ще раз привернула увагу громадськості до посилення польського законодавства про аборти.

За словами адвоката сім’ї, лікарі не зробили аборт, хоча у жінки помер плід. Після цього у неї почався септичний шок і через 24 години вона померла. У неї залишилися чоловік та донька.

Адвокат сім’ї загиблої жінки повідомив, що жінка зв’язувалася зі родичами і розповіла, що лікарі не стали переривати вагітність, та стали вичікувати. Вони утримувалися від екстреного аборту до смерті плода.

Захист наголошує на тому, що медики діяли відповідно до нових законів. Влада Польщі заборонила проводити аборт у разі невиліковної хвороби плода до його загибелі. При цьому переривати вагітність припустимо, якщо є загроза життю та здоров’ю матері.

Активісти за репродуктивні права кажуть, що вона перша людина, яка померла внаслідок нещодавнього обмеження польського закону про аборти. Деякі прихильники нового обмеження на аборти заявили, що немає впевненості, що саме це призвело до смерті жінки, і звинуватили активістів за права жінок у використанні ситуації.

До запровадження нового обмеження жінки в Польщі могли робити аборт лише в трьох випадках: якщо вагітність сталася внаслідок зґвалтування; якщо життя жінки є під загрозою; або у разі серйозних деформацій плода. Але Конституційний трибунал під впливом консервативної правлячої партії Польщі минулого року постановив, що аборти через вроджені вади не є конституційними.

Правозахисники кажуть, що лікарі в Польщі тепер чекають, поки плід, у якого немає шансів вижити, помре в утробі матері, щоб не робити аборт.

Лікарня, де померла жінка, опублікувала заяву у вівторок, в якій стверджується, що вони “об’єдналися у болі” з її близькими та іншими, які оплакують її, і наполягає, що її персонал зробив усе, щоб врятувати її та плід.

У лікарні додали, що прокуратура розслідує справу, але стверджує, що “всі медичні рішення були прийняті з урахуванням законодавчих положень та стандартів поведінки, що діють у Польщі”.

Заборона на аборти у Польщі

У 2020 році влада Польщі з ініціативи консервативної партії заборонила робити аборти, якщо плід розвивається з патологіями. Хоча раніше з цієї причини переривали вагітність у 98% випадків.

У лютому 2021 року представники консервативної католицької партії запропонували створити спеціальні місця для підтримки вагітних жінок, котрі змушені народжувати дитину з патологією після введеного у країні закону про заборону абортів. Такі заклади пропонували назвати “кімнатами для сліз”.

У листопаді 2021 року до парламенту надійшов законопроект, який передбачає до 25 років позбавлення волі за порушення закону про аборти, а за обтяжливих обставин — аж до довічного ув’язнення.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-03 14:01:28

Магазин Автозапчастин м.Ніжин