Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лікарі пояснили, що робити, якщо випадково проковтнув жуйку

Дехто вважає її необхідним елементом гігієни після їжі, тоді як інші вбачають у жуванні лише погану звичку. Хай там що, а жувальна гумка досі провокує найзапекліші дискусії серед шанувальників, супротивників та експертів. Тож думки щодо її впливу на здоров’я різняться.

Факти ICTV з’ясовували, у чому користь і шкода жуйки та що буде, якщо випадково її проковтнути – невже вона залишиться у шлунку на сім років?

Жуйка: як вона впливає на здоров’я

В інтернеті можна знайти різноманітну інформацію щодо її властивостей – від поліпшення пам’яті до лікування депресії.

На думку стоматологів, жування гумки без цукру протягом 20 хвилин після їжі зменшує ризик карієсу, сприяє виділенню слини та допомагає очистити рот від залишків їжі.

Науковці з Університету Сент-Лоуренс підтвердили, що жувальна гумка може поліпшити пам’ять та активізувати роботу мозку. Студенти, які взяли участь в експерименті й використовували гумку безпосередньо перед іспитом, краще складали екзамен.

– Жувальна гумка не має харчової цінності, адже виготовляється зі суміші еластомерів, смол, жирів, емульгаторів і воску. Тому я б не сказала, що це корисно, – каже доцент Школи медицини Фейнберга Північно-Західного університету в Чикаго гастроентеролог Лейла Кіа. 

Інші негативні аспекти жувальної гумки передбачають розлад скронево-нижньощелепних суглобів через постійне жування, можливість проносу і подразнення шлунка як реакцію на деякі інгредієнти та зайве ковтання повітря – одну з поширених причин метеоризму.

Щодо міфу про те, що жувальна гумка залишається у шлунку на сім років, то він не відповідає дійсності.

Професор клінічної гастроентерології Оксфордського університету Саймон Тревіс вважає, що це казки старих бабусь. Він не знає, звідки взявся цей міф, але припускає, що хтось просто хотів заборонити своїм дітям жувати гумку.

Зазвичай жувальна гумка проходить через шлунок, потрапляє до кишківника та виходить з організму незміненою.

– Бувають випадки, коли жувальна гумка, яку проковтнули немовлята, викликає у дітей непрохідність. Але за 30 з гаком років гастрономічної практики я такого ніколи не бачив, – каже професор.

За його словами, шкода від жуйки можлива лише у разі надмірного споживання понад три рази на день.

Однак у тих, хто має проблеми шлунково-кишкового тракту (наприклад, хворобу Крона), це може призвести до ускладнень.

– Якщо є звуження, значне запалення або проблеми з моторикою, коли шлунок чи товста кишка не випорожняються належно, тоді, звісно, жувальна гумка може спричинити проблеми, – зауважила Kia.

Тож якщо ви раптом проковтнули жувальну гумку, але не відчуваєте ані болю, ані незручностей, не варто хвилюватися.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: CNN

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-03 12:12:24