Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лікарі без кордонів: гуманітарні потреби в Україні нагально високі, як ніколи


Фахівці міжнародної гуманітарної місії Лікарі без кордонів підбили проміжні підсумки своєї роботи в Україні від початку повномасштабного вторгнення.

– Люди продовжують нести тягар війни з її руйнуваннями, воєнними травмами, ампутованими кінцівками, смертями та втраченими домівками, – йдеться в повідомленні.

Проєкт ранньої реабілітації

Лікарі без кордонів реалізують проєкт ранньої реабілітації в лікарнях у Черкасах та Одесі, де люди отримують ранню післяопераційну фізичну терапію, психологічну допомогу та сестринський догляд після перенесених складних травм.

У 2023 і 2024 роках було надано допомогу 755 пацієнтам. І у 2024-му – кількість пацієнтів, які потребують післяопераційного догляду після ампутації ніг, зросла на 10%.

У 2024 році половина всіх пацієнтів проєкту мали діагноз посттравматичного стресового розладу або депресії. Потреба в підтримці психічного здоров’я в Україні є значною.

Окрім лікарень Черкас та Одеси, Лікарі без кордонів працюють у Вінниці. Там медичні команди створили проєкт для людей, які переживають ПТСР.

Проєкт із бригадами швидкої допомоги

Щоб допомогти системі охорони здоров’я України, Лікарі без кордонів створили проєкт із бригадами швидкої допомоги, які перевозять пацієнтів із перевантажених прифронтових лікарень до медичних закладів у центральній та західній Україні.

За останні три роки автомобілі швидкої допомоги Лікарів без кордонів перевезли понад 25 000 пацієнтів. Половина з них мала травми, спричинені обстрілами.

Зростання хронічних захворювань

У 2024 році мобільні клініки та бригади швидкої допомоги Лікарів без кордонів, які працюють поблизу лінії фронту, побачили значне збільшення кількості звернень пацієнтів із хронічними захворюваннями, такими як серцево-судинні порушення, діабет і рак.

У 2023 році ці випадки становили 24% від усіх звернень, а у 2024-му – зросли до 33%. Однак через регулярні обстріли часто доступ команд Лікарів без кордонів до наближених до лінії фронту громад ускладнений.

– Багато хто з тих, хто живе з хронічними захворюваннями, особливо люди похилого віку та люди з інвалідністю, у деяких районах більшу частину часу свого життя проводять у підвалах, – каже головний координатор із надзвичайних ситуацій Лікарів без кордонів в Україні Томас Марчезе.

За словами медика, навіть якщо війна закінчиться завтра, довгострокові наслідки для людей – фізичні та психологічні – залишаться на довгі роки.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Лікарі без кордонів

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-23 12:30:00