Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лікар розказує про ризики, які підстерігають тих, хто звик спати на високих подушках

Звичка спати на високій подушці може збільшити ризик неправильної постави, особливо у підлітків, скутості м’язів шиї, виникнення проблем із диханням і травленням. А ще – погіршення кровообігу, постійний головний біль і, звісно, збільшення кількості зморщок.

Лікарка-терапевт Манджуша Агарвал  вважає, що потрібно знати принаймні про сім можливих проблем, які очікують на любителів високих подушок. Причому одні хворобливі прояви можуть з’явитися швидко, а з іншими доведеться зіткнутися у віддаленій перспективі.

Сім ризиків використання високої подушки

Перший – порушення постави. За даними медичного центру Університету Рочестера, коли подушка занадто висока, вона надмірно піднімає голову та шию, створюючи неприродний вигин хребта.

Зараз дивляться

Це зміщення навантажує м’язи шиї та верхньої частини спини, що з часом призводить до скутості, дискомфорту та навіть хронічного болю.

Другий – м’язова скутість. Лікарка Агарвал пояснює, що використання високої подушки може призвести до того, що м’язи шиї та плечей будуть напруженими протягом ночі. Ця постійна напруга призводить до скутості, яку ви відчуватимете потім протягом усього дня. І це, звісно, вплине на загальне самопочуття.

Третій – проблеми з диханням. Сон на високих подушках особливо небезпечний для людей, схильних до респіраторних хвороб, астми або апное уві сні.

Високі подушки, пояснює лікарка, надмірно згинають шийний відділ, що зменшує простір дихальних шляхів. Ця структурна зміна зменшує пропускну здатність вентиляції, провокуючи проблеми з диханням – хропіння, хрипи або задишку.

Четвертий – проблеми з травленням. Сон з піднятою головою на високій подушці може сприяти кислотному рефлюксу або печії, надто ж коли ви влягаєтесь спати одразу після ситної вечері.

П’ятий –  погіршення кровообігу. Використання високої подушки також може погіршити кровообіг, особливо в кінцівках. Це часто призводить до оніміння, поколювання або навіть, із часом, до появи більш серйозних проблем.

А в дослідженні, опублікованому Journal of Physical Therapy Science, стверджується, що коли люди використовують подушки невідповідної висоти, кровообіг у ділянці шиї порушується, що підвищує ризик крововиливів у мозок.

Шостий – головний біль. Лікарка Агарвал наголошує, що часто головний біль стає постійним супутником тих, хто віддає перевагу високим подушкам. Навіть може з’явитися мігрень.

Сьомий – збільшення і поглиблення мімічних зморщок. Використання високої подушки провокує утворення більш глибоких ліній і зморщок, особливо навколо очей і чола.

З часом ці зморшки, спричинені неправильним положенням голови під час сну, можуть стати постійними, спричиняючи передчасне старіння шкіри.

Джерело: Healthhots

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-30 14:47:06