Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лікар про бактеріальний вагіноз: симптоми, фактори ризику, як лікується

Якщо у жінки з’явилися рясні виділення з неприємним запахом, змінився їхній колір – став зеленуватим чи сірим, почав непокоїти свербіж, можливо, має місце бактеріальний вагіноз.

Щоб у цьому переконатися, а отже – почати адекватне лікування, доведеться здати низку аналізів. Проте, яких саме, має сказати лікар-гінеколог.

Гінеколог Тетяна Осауленко у своїй практиці нерідко стикається з цим діагнозом. І насамперед розказує пацієнткам, що собою являє бактеріальний вагіноз, чому він може спіткати жінку, яка суворо дотримується інтимної гігієни, і як причетний до цієї хвороби карієс та хронічний тонзиліт.

Зараз дивляться

Симптоми бактеріального вагінозу

Якщо в назві є слово бактеріальний, зазначає лікарка, йдеться про зміну вагінальної флори – зменшення кількості лактобактерій і збільшення кількості умовно-патогенних мікроорганізмів.

Це зазвичай проявляється:

  • збільшенням кількість виділень;
  • зміною кольору виділень на сірий або зеленуватий;
  • появою, так званого “рибного запаху”,
  • відчуттям сухості;
  • подразненням і свербежем.

Скарги можуть посилюватись після менструації, сексу, приймання ванни. Нерідко хвороба протікає безсимптомно та діагностується вже під час огляду в гінеколога.

– Імовірність виникнення бактеріального вагінозу збільшується від частих спринцювань або надмірної гігієни інтимних зон, – каже лікарка.

Що може стати причиною появи бактеріального вагінозу

За словами Осауленко, насправді зміну вагінальної флори можуть спровокувати різні фактори, серед них, як вона вже зазначила, дещо маніакальне ставлення до гігієни, а ще – носіння білизни зі штучних тканин, а надто, якщо жінка спить в таких трусиках, а також постійне використання щоденних прокладок.

Часто винуватцем появи бактеріального вагінозу називають мікрофлору ротової порожнини (мікроорганізми, які спричиняють карієс, хронічний тонзиліт та інші стани). Звідти патогенні бактерії можуть потрапляти у вагіну під час орального сексу.

До бактеріального вагінозу може призвести також приймання антибіотиків широкого спектру дії. Від них, звісно не варто відмовлятися, якщо такі ліки прописав лікар, але треба знати, що в такому разі треба уникати інших факторів ризику. Зокрема і зміни статевого партнера.

Гінеколог наголошує, що  бактеріальний вагіноз не належить до хвороб, що передаються статевим шляхом. Проте після зміни партнера, коли відбувається, так би мовити, “знайомство мікрофлор”, може виникнути збій.

–  Варто пам’ятати, що інколи інфекції, що передаються статевим шляхом, мають схожі до бактеріального вагінозу симптоми, – наголошує лікарка.

Саме тому дуже важливо не втрачати часу і звернутись до фахівця, тільки він зможе визначити, із чим пов’язаний ваш стан — з бактеріальним вагінозом чи ІПСШ.

Можливі ускладнення бактеріального вагінозу

 – Під час розвитку хвороби місцеві фактори захисту піхви пригнічуються. Це робить репродуктивні органи більш вразливими, – застерігає гінекологиня.

У результаті зростає ризик зараження ІПСШ (інфекціями, що передаються статевим шляхом), розвиток дисплазії шийки матки. Можливе навіть переривання вагітності на ранніх термінах.

Лікування

Для лікування бактеріального вагінозу використовують антисептичні та антибактеріальні препарати як місцево (свічки, вагінальні таблетки, креми), так і системно у вигляді таблеток або капсул.

Режим і тривалість лікування призначає виключно лікар (у середньому це 6-10 днів).

При частих рецидивах тривалість терапії збільшується, пацієнтці можуть призначити комбінації препаратів.

Джерело: Бережи себе

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-14 11:07:34