Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лідери ЄС просять Байдена посилити підтримку України до кінця його каденції — Bloomberg

Європейські лідери просять адміністрацію Джо Байдена, яка йде, надати Україні більше зброї, а також запровадити додаткові санкції проти основних російських джерел доходу й обмежити можливість РФ купувати технології, які використовують у зброї.

Про це повідомляє Bloomberg.

Допомога США для України

Держсекретар США Ентоні Блінкен приїхав до Брюсселя, щоб запевнити союзників по НАТО і ЄС у тому, що США посилять підтримку Києва напередодні інавгурації Дональда Трампа. Відомо, що Трамп хоче укладення угоди між Україною і РФ, а в Європі побоюються, що це буде зроблено на невигідних Києву умовах. Крім того, обраний президент і його команда раніше всіляко критикували постачання військової допомоги для України.

За словами Блінкена, зараз фінансування, боєприпаси та зброя переважно надходять із пакета в 61 млрд доларів, ухваленого Конгресом США у квітні. Блінкен також додав, що кожен долар, наявний у розпорядженні, буде витрачено в спішному порядку.

Наразі США хочуть до кінця листопада ухвалити нові санкції проти російського нафтового флоту та Північної Кореї, кажуть джерела.

– Наступні кілька тижнів матимуть вирішальне значення для того, щоб поставити Україну в сильне становище, – сказав Bloomberg Марк Леонард, співзасновник і директор аналітичного центру Європейської ради з міжнародних відносин.

За його словами, угода, про яку домовиться Трамп, може заморозити війну на нинішній лінії фронту. На сьогодні Росія вже окупувала 20% української території.

Попри те, що США зобов’язалися допомогу Україні, доставлення деяких видів озброєння може зайняти кілька місяців і вийти за межі терміну перебування Джо Байдена на посаді президента.

– Ми зробимо все можливе, щоб підтримати Україну до приходу до влади нової команди, – сказав начальник відділу закупівель армії США Дуглас Буш.

Удари по цілях у РФ західною зброєю

Кілька лідерів Євросоюзу вважають, що США повинні дозволити Україні використовувати західну далекобійну зброю для ударів по військових об’єктах углиб Росії. Таким чином Україна зможе захищатися від повітряних атак на найважливіші інфраструктурні об’єкти.

Джо Байден, як і канцлер Німеччини Олаф Шольц проти такого дозволу. Вони вважають, що Києву це не сильно допоможе, натомість такі удари можуть стати причиною ескалації війни.

– Коли ми взаємодіємо з нашими американськими друзями і партнерами, я дуже сподіваюся, що ми продовжимо підтримувати українців, зокрема щодо ударів углиб РФ. Це законний захист, – сказав міністр Франції з європейських справ Бенджамін Хаддад.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Попри те, що Євросоюз є найбільшим постачальником допомоги Україні, Київ все ж таки покладається на США в плані найважливіших військових ресурсів, як-от винищувачі F-16 і ракети дальнього радіусу дії ATACMS.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-14 17:48:00