Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лідери G7 домовились щодо виділення Україні $50 млрд з заморожених активів РФ – ЗМІ

Фото: Факти ICTV

Лідери країн Групи семи (G7) нададуть Україні $50 млрд через використання заморожених російських активів.

Про це пишуть La Presse, AFP і Bloomberg, які посилаються на свої джерела в США та Франції.

$50 млрд з заморожених активів РФ

– Лідери G7 досягли домовленості “про виділення 50 мільярдів доларів” для України через використання заморожених російських активів, оголосила Франція, яка головує в G7, – пише AFP.

Своєю чергою Bloomberg повідомляє, що G7 мають намір “досягти політичної домовленості” про надання Україні $50 млрд допомоги за рахунок прибутків, отриманих від заморожених російських активів. Bloomberg також посилається на представника Єлисейського палацу.

Зараз дивляться

– Однак технічні деталі угоди мають бути остаточно узгоджені після саміту лідерів G7, який відбудеться цього тижня в Італії, а це означає, що укладення остаточної угоди може зайняти деякий час, – пише Bloomberg із посиланням на французького чиновника, який говорив на умовах анонімності.

Своєю чергою інформацію про угоду між країнами Групи семи повідомляє і французьке видання La Presse, яке посилається на своє джерело.

– Угода є. У G7 лідери ухвалюють рішення, а потім технічні фахівці виконують свою роботу з його приведення у форму, щоб гарантувати, що воно відповідає закону, правилам державних фінансів або навіть фінансовим принципам, — наводить слова свого джерела La Presse.

Представник Єлисейського палацу додав, що спочатку це була американська ініціатива.

– Цей кредит передбачається погасити за рахунок заморожених російських активів, — пише вони.

Виділення Україні заморожених активів РФ

Зазначається, що французька оцінка прозвучала після коментарів США у вівторок, що лідери майже уклали політичну угоду.

Додається, що джерела агентства Bloomberg, які знайомі з перебігом переговорів в США та Франції, кажуть, що мета полягає в тому, щоб виділити кошти до кінця року.

Учасники G7 попередили, що, попри будь-яку угоду, яка, як очікується, буде одним з головних результатів саміту, деякі питання, що залишилися, щодо того, як вона буде працювати, є складними.

Політики по Групи семи вже кілька місяців обговорюють, як використати прибутки, отримані від заморожених коштів російського Центрального банку на суму близько $280 млрд, більша частина яких лежить в Європі.

Додається, що доходи від заморожених активів оцінюються в суму від 3 до 5 мільярдів євро щорічно. ЄС вже погодився надавати Україні ці прибутки двічі на рік, але США закликають союзників по G-7 знайти шляхи, щоб надати Києву більш оперативну підтримку.

Складні питання, які необхідно буде вирішити, включають з’ясування того, як структурувати будь-які кредити Україні, як розподілити ризики між союзниками і забезпечити, щоб активи залишалися замороженими протягом багатьох років.

Джерела: La Presse, AFP і Bloomberg

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-12 22:07:40