Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лідери G7 домовились щодо виділення Україні $50 млрд з заморожених активів РФ – ЗМІ

Фото: Факти ICTV

Лідери країн Групи семи (G7) нададуть Україні $50 млрд через використання заморожених російських активів.

Про це пишуть La Presse, AFP і Bloomberg, які посилаються на свої джерела у США та Франції.

$50 млрд з заморожених активів РФ

– Лідери G7 досягли домовленості “про виділення 50 мільярдів доларів” для України через використання заморожених російських активів, оголосила Франція, яка головує в G7, – пише AFP.

Зі свого боку Bloomberg повідомляє, що G7 мають намір “досягти політичної домовленості” про надання Україні $50 млрд допомоги коштом прибутків, отриманих від заморожених російських активів. Bloomberg також посилається на представника Єлисейського палацу.

Зараз дивляться

– Однак технічні деталі угоди мають бути остаточно узгоджені після саміту лідерів G7, який відбудеться цього тижня в Італії, а це означає, що укладення остаточної угоди може зайняти певний час, – пише Bloomberg із посиланням на французького чиновника, який говорив на умовах анонімності.

Інформацію про угоду між країнами Групи семи повідомляє і французьке видання La Presse, яке посилається на своє джерело.

– Угода є. У G7 лідери ухвалюють рішення, а потім технічні фахівці виконують свою роботу з його приведення у форму, щоб гарантувати, що воно відповідає закону, правилам державних фінансів або й навіть фінансовим принципам, – наводить слова свого джерела La Presse.

Представник Єлисейського палацу додав, що спочатку це була американська ініціатива.

– Цей кредит планують погасити коштом заморожених російських активів, – йдеться у повідомленні.

Виділення Україні заморожених активів РФ

Зазначається, французька оцінка прозвучала після коментарів США у вівторок про те, що лідери майже уклали політичну угоду.

Водночас джерела агентства Bloomberg, які знайомі з перебігом переговорів у США та Франції, кажуть: мета полягає в тому, щоб виділити кошти до кінця року.

Учасники G7 попередили, попри будь-яку угоду, що, як очікується, буде одним зі головних результатів саміту, деякі питання щодо того, як вона працюватиме, досить складні.

Політики з Групи семи вже кілька місяців обговорюють, як використати прибутки, отримані від заморожених коштів російського Центрального банку на суму близько $280 млрд, більшість яких зберігається у Європі.

Доходи від заморожених активів оцінюються в суму від 3 до 5 мільярдів євро щорічно. ЄС уже погодився надавати Україні ці прибутки двічі на рік, але США закликають союзників із G7 знайти шляхи, щоб надати Києву оперативнішу підтримку.

Складні питання, які необхідно буде вирішити, передбачають з’ясування того, як структурувати будь-які кредити Україні, як розподілити ризики між союзниками і забезпечити варіант, щоб активи залишалися замороженими упродовж багатьох років.

Джерела: La Presse, AFP і Bloomberg

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-12 22:07:40