Україна і світ

Лавринович: В США звернули увагу на позитивні наслідки роботи Медведчука по звільненню українських полонених

Лавринович: В США звернули увагу на позитивні наслідки роботи Медведчука по звільненню українських полонених

У США звернули увагу на позитивні наслідки роботи голови політради партії “Опозиційна платформа ‒ За життя” Віктора Медведчука по звільненню українських полонених. Про це заявив екс-міністр юстиції Олександр Лавринович в ефірі телеканалу “112” коментуючи заяву спецпредставника США по Україні Курта Волкера про важливість Медведчука як парламентера між президентом України Петром Порошенком і главою РФ Володимиром Путіним.

Джерело: 112.ua

“І очевидно це сигнал для нової влади, щоб використовувати наявний потенціал для того, щоб вирішити питання взагалі: аби не було полонених, щоб не було ув’язнених, що утримуються в український РФ або на окупованій території. Ну і з Україною, щоб віддали так само тих, хто утримується тут, російських військовослужбовців і тих, хто з протилежного боку з українським паспортом воював на Донбасі “, – підкреслив Лавринович.

Раніше Волкер визнав заслуги Медведчука звільнення утримуваних осіб. 

Як відомо, з травня 2014 р. Віктор Медведчук вів переговори з представниками “ЛНР” і “ДНР” щодо пошуку шляхів мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Результатом посередницької діяльності переговорної групи стала угода про початок діалогу між ТКГ (до неї входять представники ОБСЄ, України та Росії), “ДНР” і “ЛНР”. 23 і 27 червня 2014 року в цьому форматі пройшли два раунди консультацій, результатом яких стала угода про введення режиму припинення вогню.

Віктор Медведчук заявляє, що переговори про обмін у форматі “всіх на всіх” ведуться постійно. Нагадаємо, в грудні минулого року відбувся наймасштабніший обмін за формулою “306 74” (під час підготовки обміну Медведчук зустрічався з президентом РФ Володимиром Путіним і патріархом Кирилом).

Джерело: www.112.ua