Місто і регіон

Латвія відправила для Ніжина шкільний автобус

Про це у Facebook повідомив Olexandr Mischenko:

«2 грудня взяв участь у офіційній церемонії з нагоди відправки з Латвії шести шкільних автобусів, завантажених гуманітарною допомогою для потреб українських дітей та шкіл, постраждалих внаслідок російської агресії. Після повномасштабного російського вторгнення, українські школи, як і інші заклади цивільної інфраструктури України стали головно мішенню країни-терориста — росії, внаслідок чого інфраструктура багатьох шкіл була пошкоджена або знищена. Також, внаслідок російських обстрілів у регіонах, де ведуться бойові дії проти країни-терориста, а також у регіонах, які були тимчасово окуповані російським ворогом, було знищено значну кількість шкільних автобусів.

В зв’язку з цим, Посольство звернулося до латвійських благодійних організацій – друзів України з закликом підтримати українські школи, які поступово відновлюють навчальний процес, не дивлячись на постійні ракетні обстріли з боку росії.

На пропозицію Посольства відразу відгукнулося латвійське товариство Agendum, завдяки зусиллям якого в Україну для потреб Збройних Сил України вже відправлено більше 930-ти транспортних засобів – позашляховиків, пікапів та навіть квадроциклів. За допомогою латвійських бізнесменів та волонтерів, а також окремих громадян Латвії на платформі благодійного фонду Ziedot.lv вдалося зібрати кошти на закупівлю семи шкільних автобусів, один з яких вже відправлено для потреб школи в українському місті Ізюм, про що на моїй сторінці опубліковано окремий пост від 1 листопада 2022 р.

Хочу висловити окрему подяку волонтеру Agendum Лаурі Пличі-Станкевичі, завдяки лідерству, наполегливості та неустанної праці якої, вказані автобуси відправляються сьогодні в Україну.

Разом з тим, щоб забезпечити українських дітей теплим одягом, рюкзаками, шкільною канцелярією, а школи обігрівачами, генераторами та комп’ютерною технікою, було досягнуто домовленості щодо наповнення зазначених автобусів гуманітарною допомогою, для чого в латвійських містах Прейлі, Огре та Айзкраукле проведено акцію по збору гуманітарної допомоги для українських дітей. Також, до гуманітарної акції з наповнення автобусів необхідними речами долучилися латвійські благодійні організації Ziedot.lv, Biedrība „Tavi draugi“i та TEV – постійні друзі України, які здійснюють доставку допомоги в Україну, та які сьогодні вкотре об’єднали власні зусилля для допомоги Україні в умовах російської агресії.

Сьогодні шість автобусів відправляються для потреб шкіл та дітей Славутича, Ніжина, Запоріжжя, Миколаєва та Слов’янська, а також Феодосіївської сільської територіальної громади Київської області.

Додатково, сьогодні організацією Agendum відправляються 30 генераторів потужністю від 2 до 8 кВт для потреб українських лікарень, а також дизельний генератор потужністю 80 кВт для потреб Білоцерківського військового шпиталю.

Висловлюю щиру подяку керівнику організації Agendum Рейнісу Позняксу, а також волонтерам організації Юрісу Пуце та Світлані Козак за надану допомогу.

Також, висловлюю подяку латвійському бізнесмену Андрісу Рамоліньшу, який здійснив вагомий фінансовий вклад в закупівлю шкільних автобусів для України.

Додатково, дякую керівнику товариства Tavi Draugi Улвісу Новіксу та волонтеру товариства Каспарсу Берзіньшу, волонтерам товариства “TEV” Артурсу Крістлібсу, Айгарсу Лоссу та Інгусу Островскісу за наповнення автобусів гуманітарною допомогою, а також Голові правління фонду Ziedot.lv Руті Діманті за підтримку даної ініціативи.Слава Україні! Дякуємо Латвії! Разом переможемо!!!

Фото: Посольство України та Vaira Lejniece».

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Джерело: uezd.com.ua
2022-12-02 17:09:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин