Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Латвія підтримує вступ України до ЄС і НАТО – спільна декларація президентів

Президент України Володимир Зеленський разом зі своїм латвійським колегою Егілсом Левітсом підписали спільну декларацію за підсумками зустрічі у Львові, в якій підтвердили тверду підтримку принципів міжнародного права, непорушності кордонів і права кожної держави обирати свій шлях і заходи безпеки.

Відповідна декларація опублікована на сайті президента України.

В документі лідери двох держав найрішучішим чином засудили повномасштабне військове вторгнення Росії до України, оскільки це підриває підвалини заснованого на правилах міжнародного порядку.

Зараз дивляться

Президент України та Латвії підтвердили тверду підтримку принципів міжнародного права, непорушності кордонів і права кожної держави обирати власний шлях і заходи безпеки.

Вони повторили вимогу до Росії негайно, повністю та безумовно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Лідери також цінують підтримку з боку Латвії, що триває, щоб допомогти Україні протистояти російській агресії та сприяти у відбудові та швидкому відновленні, зокрема Чернігівської області.

У декларації також відзначаються готовність лідерів “залишатися повністю відданими політиці невизнання незаконної анексії територій України Росією; важливість співробітництва в Генеральній Асамблеї ООН та інших органах ООН з огляду на значну роботу, яка проведена на рівні ООН, з протидії російській агресії щодо України; висловлюють жаль у зв’язку із жахливими наслідками для прав людини та гуманітарними наслідками агресії РФ проти України”.

Документ також вказує на те, що Латвія й надалі сприятиме сильній та ефективній політичній і матеріальній підтримці України з боку ЄС та НАТО, спрямованій на забезпечення спроможності Української держави ефективно захищати свої території на суші, на морі та в повітрі.

– Україна та Латвійська Республіка висловлюють готовність провести двосторонні консультації щодо проблем безпеки України до вступу в НАТО; слідом за самітом та бізнес-форумом Ініціативи трьох морів (3SI) 2022 року в Ризі Україна та Латвійська Республіка наголошують на важливості багаторівневої участі України як партнера в діяльності 3SI, – йдеться в декларації.

Крім того, у декларації Латвійською Республікою висловлюється підтримка України в тому, щоб вона “стала частиною Північноатлантичного альянсу, щойно це дозволять умови”.

– Україна та Латвійська Республіка висловлюють готовність провести двосторонні консультації щодо проблем безпеки України до вступу в НАТО, – йдеться у документі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Нагадаємо, 3 березня президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська разом з латвійським лідером Егілсом Левітсом та його дружиною Андрою Левіте, прибули до Львова.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-03 21:02:24