Україна і світ

Китай відправить війська до РФ для навчань

Міноборони Китаю оголосило 17 серпня, що Пекін направить контингент своїх військ у Російську Федерацію для спільних військових навчань з іншими країнами, включаючи Білорусь, Індію, Таджикистан та Монголію.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

У відомстві стверджують, що участь у військових навчаннях нібито не пов’язана із поточною регіональною та міжнародною ситуацією.

Очевидно, мається на увазі повномасштабне вторгнення РФ в Україну, що триває.

Військові навчання – частина поточної двосторонньої річної угоди про співпрацю, йдеться у заяві. В останні роки подібні спільні навчання під керівництвом Росії та за участю Китаю вже мали місце.

– Мета – поглиблення прагматичного та дружнього співробітництва з арміями країн-учасниць, підвищення рівня стратегічної взаємодії між сторонами-учасницями та посилення здатності реагувати на різні загрози безпеці, – сказано у повідомленні.

Зазначимо, що Китай – одна з країн, які ухиляються від запровадження санкцій проти Росії у відповідь на повномасштабне вторгнення, яке розпочалося 24 лютого.

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен у липні заявив своєму китайському колезі Вану Ї, що не згоден із заявами Пекіна про нібито нейтралітет у російсько-українській війні.

Блінкен висловив стурбованість Вашингтона тим, що Китай “зайняв сторону Росії”.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-08-17 19:26:51

Магазин Автозапчастин м.Ніжин