Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Китай розглядає поставки артилерійських снарядів та безпілотників до РФ – ЗМІ

США мають розвідувальні дані про те, що уряд Китаю розглядає можливість надання Росії безпілотників і боєприпасів для їхнього використання у війні проти України. 

Про це з посиланням на неназваних офіційних осіб США пишуть американські ЗМІ.

Видання підкреслює, що Пекін поки що не прийняв остаточного рішення і не має жодних доказів того, що відбулась передача зброї.

Зараз дивляться

Однак переговори між Китаєм та Росією щодо цін та комплектації обладнання тривають, зазначає CNN. 

Водночас російська армія стрімко вичерпує свої запаси боєприпасів уже більше ніж рік від початку повномасштабного вторгнення в Україну.

За словами джерел, Москва неодноразово просила у Пекіна безпілотники та боєприпаси, і китайське керівництво протягом останніх кількох місяців активно обговорювало, надсилати летальний вантаж, чи ні.

В американській розвідці вважають, що наразі Китай схиляється до надання обладнання – незважаючи на те, що зовсім нещодавно Пекін закликав до мирних переговорів і запропонував усім сторонам припинити напади на мирних жителів. 

За даними джерел, надання безпілотників та боєприпасів, швидше за все, стосуватиметься стрілецької зброї – наприклад, ручної, – а не великої артилерії. 

Розглядається допомога, що складається зі 122-міліметрових і 152-міліметрових снарядів, запаси яких у Росії скорочуються, оскільки вона веде війну в основному за допомогою артилерії, цитує Washington Post офіційні особи США.

– Китай може змінити правила гри. Якщо Китай продовжить передачу, це стане першим випадком, коли Пекін надасть смертельну допомогу в конфлікті, незважаючи на неодноразові попередження з боку США, – сказав високопоставлений чиновник адміністрації США.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

У п’ятницю, 24 лютого, Байден заявив, що “не очікує великої ініціативи” з боку Китаю щодо надання зброї Росії. Він додав, що США “відреагують”, якщо будь-яка майбутня підтримка перетне червону лінію.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-25 17:28:39