Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Кисневий концентратор додому: як його отримати і що для цього потрібно

У зв’язку з різким зростанням кількості захворювань на коронавірусну інфекцію, відповідно зросла і частота середніх та важких ускладнень після перенесеної хвороби. А разом з цим і гостра необхідність в кисневих концентраторах, які допомагають людині вільно дихати і поступово долати наслідки інфікування.

Як отримати кисневий концентратор? Чи може його видати лікарня або сімейний лікар? Як в цьому плані можуть стати в нагоді волонтери благодійних фондів? На ці та інші питання Фактам ICTV розповіла виконавча директорка благодійного фонду Свої Ірина Кошкіна.

Як отримати концентратор для родича

Сама процедура видачі кисневого концентратора в благодійному фонді відбувається так: родич хворого приходить з довідкою від лікаря, його інструктують, як використовувати концентратор і, власне, видають апарат.

Ніхто не має права призначати собі кисень самостійно. Це має відбутися  виключно за медичними показниками, – зауважує Ірина.

За її словами, пацієнтів, що потребують кисневої підтримки, можна розділити на дві категорії. Перша – це ті, що перебувають в лікарні, які пройшли медикаментозний курс лікування від Covid-19, але залишаються киснезалежними. Якщо вони мають задовільні показники, то можуть бути виписані додому.

Друга категорія – це пацієнти, які мають Covid-19 в активній фазі, але з тих чи інших причин вони не перебувають в лікарні. Приміром, захворіла самотня мама з грудною дитиною. Якщо сімейний лікар бере відповідальність лікувати жінку вдома, і засвідчує це довідкою, благодійний фонд може надати кисень.

Якщо ж мама не хоче лишити дитину, а лікар наполягає на госпіталізації, то тут право рішення за лікарем, бо краще віддати дитину кудись до родичів на два-три тижні, ніж втратити маму назавжди. Адже без належного лікування, киснезалежний Covid-19 призводить до непоправних наслідків.

Чи може сама лікарня видати концентратор

У нас є стандарт лікування коронавірусної хвороби, згідно якого, якщо  пацієнту достатньо п’ять літрів кисню, його можна виписати, – говорить Ірина Кошкіна.

Вона додає, що без проблем, звісно, не буває. Бо згідно наказу МОЗ,  виписати киснезалежного пацієнта додому можна тільки за умови, якщо концентратором його забезпечить надавач первинної допомоги.

При цьому волонтери, знаючи про закупівлю великої партії концентраторів, з початку літа намагаються дізнатися, де вони є на місцях и чи можуть люди їх отримати. Іноді благодійникам доводиться докладати до цього великих зусиль. Адже правова база іноді суперечить сама собі.

За час, що минув від початку пандемії, волонтери і активісти БФ Свої допомогли більше 3 тис. пацієнтам, які опинилися у вкрай важкому становищі через неможливість отримати життєво необхідний кисень.

Джерело: Сергій Костеж

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-05 12:48:02

Магазин Автозапчастин м.Ніжин